7 dôvodov prečo používať do auta kvalitný olej

Olej je veľmi dôležitou súčasťou každého motora. Pravidelná výmena je stanovená servisným intervalom. Jeho dôležitosť podčiarkuje to, že sme upozorňovaní naším autom. Nedodržanie tohto časového úseku môže mať za následok zadretie motora. Preto si každý znalý majiteľ vozidla dáva pozor. Ďalším otáznikom je výber oleja. Siahnuť po drahšom, kvalitnom alebo stačí ušetriť pár eur na lacnejšom? Oplatí sa na ňom šetriť? V dnešnom článku ponúkame dobré dôvody, ktoré hovoria v prospech kvality. Šetriť sa dá aj inde. Naopak, šetrenie na oleji môže viesť k škodám, ktoré sto až tisícnásobne prevýšia výšku ušetrenej čiastky.

 

olej

 

 

Lepšia viskozita

 

Zjednodušene povedané - tekutosť. Je vždy uvedená na obale. Napr. 0W-30. Prvé číslo udáva tekutosť pri nízkych teplotách. Čím je menšie, tým je lepšia tekutosť aj v chladnom počasí. Druhé číslo udáva stratu hustoty v závislosti od tepla. Čím je číslo vyššie, tým je strata nižšia.

 

Kvalitné oleje v testoch vykazujú lepšiu viskozitu. Aj v chladnom počasí majú ideálnu tekutosť a pri vysokých teplách minimálnu stratu. 

 

 

Ochrana proti opotrebeniu

 

Stalo sa to už aj Vám? Zasvietila Vám kontrolka servisného intervalu motora. Vy ste však vedeli, že sa Vám nepodarí prísť do servisu tak skoro. Auto Vám totiž zarába peniaze a Vy ešte potrebujete spraviť 3000 km. Je to problém?

 

Ak máte kvalitný olej, môžete bez strachu vybaviť čo potrebujete. Má totiž ochranu proti opotrebeniu. To znamená, že máte istú rezervu pri servisnom intervale.

 

olej

 

 

 

Ochrana pred usadeninami a koróziou

 

Usadeniny. Korózia. Slová, ktoré nepôsobia príliš príjemne. Aj laik vie, že to je niečo, čo by nechcel mať v motore. Aj tento problém rieši kvalitný olej.

 

Znižuje trenie jednotlivých dielov. Nanočastice zabraňujú vytváraniu usadenín a zároveň chránia kovové časti.

 

 

Nižší stupeň odparovania

 

Tiež nemáte radi, keď musíte medzi výmenami oleja dolievať? Strata môže byť spôsobená poškodením, a preto olej tečie. To však spoznáte, keď po Vašom tátošovi ostávajú olejové škvrny.

 

Častejšou príčinou, prečo musíte doliať, je odparovanie. Proste olej, ktorý Vám chýba, zmizol. Kvalitné oleje majú znížený stupeň odparovania. To až do takej miery, že medzi výmenami sa nemusíte starať o hladinu oleja.

 

Zabezpečuje to teplotná stabilita. Aj pri vysokej teplote dokáže fungovať s minimom výparov.

 

olej

 

Konštantné výkony aj pri extrémnej záťaži

 

Patríte medzi vodičov, ktorí dávajú svojmu autu riadne zabrať. Občas ho treba poriadne prevetrať. Na to je určené, aby slúžilo. Pri zvýšenej záťaži je to hlavne motor, ktorý pracuje na plné obrátky. Každá jeho súčiastka. Rovnako je vtedy potrebná aj súčinnosť oleja.

 

Kvalitný olej pri takýchto situáciách dokáže poskytnúť rovnakú kvalitu ako pri úplne bežnom používaní. Preto je konštantnosť ďalšou výhodou, kde kvalita vyhráva.

 

 

Studený štart? S kvalitným olejom je to jednoduchšie.

 

Prichádza zima. Je to tak každý rok. A s ňou otázka ráno o piatej, keď idete štartovať. Naštartujem? Kvalitný olej dokáže pomôcť. Je to hlavne viskozita. Optimálna tekutosť aj pri -15 °C spôsobí bezproblémové naštartovanie.

 

Tu však treba dodať, že olej je iba doplňujúcim elementom. Ranne zimné štartovanie si najviac odnesie autobatéria. Môžete mať aj najlepší olej, ak batéria nemá dostatočnú kapacitu, nenaštartujete. Potom už ostáva iba hľadať dobráka so štartovacími káblami a naštartovaným autom.

 

olej

 

Odporučenie výrobcu

 

Možno si hovoríte: “Tu ide iba o marketing.” Nie je to však úplne tak. Nemožno uprieť automobilovým spoločnostiam, že keď sa angažujú vo výrobe, nejde o zvyšovanie ziskov.

 

Avšak.

 

Dnešné motory sú vyrábané na hrane konštrukčných limitov. Preto je spolupráca automobilových spoločností s výrobcom olejov dôležitá. Výroba optimálneho oleja vychádza zo súčinnosti ľudí, ktorí vytvorili motor a tých, ktorí najlepšie poznajú olej.

 

Veď prečo nedať motoru to, čo tam originál patrí.

 

U nás v Eshope nájdete tieto značky:

                       

                        -BMW

                        -Ford

                        -Opel

                        -Mazda

                        -Mini

                        -Toyota

                        -Nissan

                        -VW, Audi, Seat, Škoda

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN