Ako opraviť časti svojho auta? (1. časť)

Bežným a pravidelným využívaním svojho auta pochopiteľne hrozí aj riziko opotrebenia či poškodenia jeho častí, či prvkov. Mali by ste vedieť, že nie vždy je nutné vymieňať starý kus za nový. Samozrejme, ak ste mali nehodu, či vážnejší náraz, tak výmena celého dielu vás asi neminie. Všetko bude závisieť od rozsahu poškodenia daného prvku na aute. Aké možnosti máte dnes, ak nechcete ihneď meniť starý poškodený diel za nový kus?

Využite systém PDR - opravu plechu karosérie bez lakovania ...


Mali ste nedávno "malý" ťuk vášho auta s druhým autom? Ale lak ste nepoškodili, iba prehli plech na aute? V takom prípade netreba hneď utekať do servisu na prelakovanie celého dielu. Dnes môžete využiť špičkovú technológiu PDR (Paintless Dent Removal), v rámci ktorej vám plech vrátia do pôvodného stavu bez lakovania. Technológia je použiteľná tak ako na oceľové, tak aj na hliníkové časti vozidla. V súčasnosti sa najčastejšie táto technológia využíva pri navrátení plechu do pôvodného stavu na autách, napríklad v dôsledku vzniknutých väčších preliačin na kapote áut pri krupobití, pri drobných škrabancoch z bežného využívania auta, pri drobnom ťuknutí a haváriách bez poškodenia laku a podobne.


Ako na opravy plastov?


Dnes je možné kvalitne opraviť aj plastovú časť vozidla. Práve plastových častí sa na vozidle objavuje čoraz viacej. Dôvody sú prosté, nižšia hmotnosť áut, eliminujúce riziko korózie častí vozidla, tiež aj nižšia cena výroby respektíve koncová cena vozidla. Tým, že auto využívame často, dochádza aj k vyššiemu riziku poškodenia práve plastových častí na vozidle. Rovnako platí, že už sa dajú opraviť aj poruchy plastov. Známa je technika zvárania plastov, pri ktorej dochádza k zrasteniu zmäkčených povrchov materiálov pod vplyvom tepla. Zváranie termoplastov prebieha zvyčajne v troch krokoch a to konkrétne prípravou povrchu, aplikovania tepla a tlaku respektíve chladenia.
V praxi je dôležité pri každej oprave plastov ako prvé si určiť, o aký plast sa jedná, potom ho dôkladne vyčistiť a zvoliť správnu techniku opravy. Ak teda nemáte s týmto veľké skúsenosti, obráťte sa radšej na odborníkov v tomto smere. Najčastejšie sa stretávame čo sa týka porúch plastov na aute najmä s drobnými preliačinami na plastových častiach, odlomenými časticami alebo zlomenými. Tieto poškodené plastové časti na našom aute sa dnes dajú pomerne rýchlo a lacnejšie opraviť, ako keby ste menili celý starý diel za nový kus.


Ako na opravy čelného skla?


Určite ste to už zažili, že vám prasklo čelné sklo. A čo ďalej? Dnes nie je nezbytné, aby ste hneď utekali do servisu vymieňať nové sklo. Samozrejme, vyžaduje si to isté okolnosti a pravidlá, aby boli dodržané. Konajte veľmi rýchlo, ak spozorujete na vašom čelnom skle akúsi prasklinku. Nečakajte nikdy, ak sa tá zväčší. Predsa s prasknutým sklom nemôžete jazdiť, tak zakročte aby neprišlo k takémuto kroku. V tomto smere sa dnes využíva metóda zalievania. Touto metódou je možné zachrániť čelné sklo (práve to poškodené) pred nutnou výmenou za nový kus. Takáto oprava sklad na sto percent zastaví ďalšie šírenie prasknutia a poškodenia. Celý proces dokonca sklo stmelí a zosilní, takže bude mať rovnaké vlastnosti, ako predtým. V neposlednom rade oprava netrvá viac ako polhodinku. Čo je však potrebné dodržať? Poškodenie samotného čelného skla na vašom vozidle nesmie byť väčšie ako je veľkosť mince v hodnote dvoch Eur. Tiež sa samotné poškodenie skla nesmie nachádzať v zornom uhli vodiča. Ak tieto atribúty spĺňa aj to vaše poškodenie čelného skla, tak neváhajte a využite práve túto opravu skla na svojom aute. Ušetríte dostatok peňazí, ktoré by ste museli ihneď vynaložiť na kúpu a výmenu nového čelného skla. Opačný prípad je, ak máte poistenie pre prípad vzniku takejto škodovej udalosti. V takomto prípade asi bude najlepším riešením vždy radšej výmena kus za kus. Ale to je už na vašom zvážení, ktorý spôsob je pre vás najlepší.

 
Prezrite si tiež našu aktuálnu ponuku produktov na možnú opravu niektorých častí vo vašom vozidle, priamo v našom elektronickom obchode TU.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN