Ako opraviť časti svojho auta? (2. časť)

Dnešným článkom dokončíme problematiku opráv poškodených častí na svojom vozidle. Či už sa dáte na to cestou svojich skúseností alebo využijete služby svojho dobrého a overeného automechanika, už necháme na vás. Ale rozhodne by ste mali vedieť, že okrem opravy častí karosérie z plechu (ocele, či hliníka), ako aj opravy plastov a čelného skla, je dnes možné opraviť takmer každú jednu časť vo vozidle. Výnimkou nie sú ani disky, či čalúnené prvky v kabíne vozidla.

Ako na opravy diskov?


Kolesá a predovšetkým disky kolies sú rovnako veľmi namáhanými časťami na aute. Aj preto často krát si práve disky odnášajú čo najviac poškodení (bežné oceľové/plechové disky sú v tomto smere lepšie chránené, nakoľko sa dá na ne namontovať ešte aj puklica). Dnes často využívané hliníkové (liatinové) disky alebo aj ďalšie typy drahších diskov sú na tom horšie, čo sa týka chránenia pred napríklad klimatickými zmenami, odletujúcimi kameňmi alebo pred priami poškodením napríklad pri parkovaní pri vyjdení na obrubník či pri nálete do jamy. Aj preto sa často stáva, že disky poškodíme a je potrebné toto poškodenie odstrániť (ak neprešlo až do samotného kovu disku). V takomto prípade je potrebné začať čistením poškodenej časti disku a následne vyplnene tejto poškodenej časti ďalšou povrchovou zložkou. V prípade, že disk alebo disky na kolesách máte poškodené oveľa viac, tak najlepšie bude zveriť túto prácu opravy odborníkov venujúcim sa práve takejto činnosti. Pri drobných opravách jedného disku by ste sa mali zmestiť do hladiny približne 20 Eur. Pri väčších opravách sa môžeme baviť aj o niekoľkých desiatok Eur za jeden disk.


Ako na opravu vnútorných plastov?


Všetci dobre vieme, že aj samotný interiér auta sa časom znehodnocuje. Najmä ak jazdíme deň čo deň veľa kilometrov a prevážame viac osôb naraz. Dnes je však možné všetky poškodení v kabíne vozidla šikovne eliminovať a odstrániť. Prispelo k tomu najmä to, že výrobcovia automobilov pristúpili k využívaniu pomerne dobre opraviteľných plastových častí v interiéroch vozidiel. Jedná sa o mäkké plasty so štruktúrovaným vonkajškom. Je však nesprávne si myslieť, že postup opravy plastov bude rovnaký ako pri oprave vonkajších plastov. V tomto prípade bude postup oveľa jednoduchší. Zvyčajne postačí iba jeden sprej, konkrétne plastový gél v spreji a potom ešte koncový odtieň pre daný plast. Rušivé nedostatky krásy už nebudú vôbec viditeľné. Pri samotnej oprave sa zvyčajne vyplňujú a tmelia trhliny, odery a diery a tak sa obnovuje ich štruktúra a povrchová farba. Najčastejšie sa tento úkon robí aj bez nutnosti demontáže samotného dielu auta. Tiež je potrebné si uvedomiť, že opravy budú možné, ak poškodenie nie je širšie viac ako 15 milimetrov a nejde o poškodenie v časti, kde sa nachádza airbag.


Je možné opraviť aj textilné časti? Ako na to?


Máte v kabíne auta väčšinu výbavy a prvkov práve z textilu? Zišlo by sa vám pár rád, ako na opravu práve takýchto textilných častí? Máme pre vás dobrú správu. Je možné opraviť aj všetky textilné časti v každom vozidle. A pritom nebude potrebné vynaložiť veľké finančné prostriedky na opravu a tiež na výmenu nových dielov. Najčastejšie sa môže jednať o poškodenie v kabíne auta, konkrétne textilného čalúnenia, tiež čalúnenia z umelej kože, čalúnenia z autokože respektíve molitanovej výplne.
Pri opravách textilných prvkov vo svojom vozidle sa s istotou nezaobídete bez šitia daných poškodených textilných častí. Iba kvalitným zošitím bude možné dať do poriadku a pôvodného stavu všetky poškodené textilné prvky aj vo vašom aute. Pokiaľ na tento úkon nemáte dostatočnú prax a skúsenosti, zverte to radšej odborníkom na autočalúnictvo. V súčasnej dobe je veľa takýchto odborníkov a isto aj vo vašom okolí. Predsa chcete, aby výsledok stál za to a bol čo najkvalitnejší.


Dnes je možné renovovať všetko vo svojom aute. Aj svetlomety, aj koženné prvky, jednoducho všetko. Tak nezabúdajte na to, že oddnes netreba hneď utekať do servisu. Šetríme vám peniaze, Vaše PDM auto. Rovnako si prezrite ponuku našich renovačných produktov priamo v našom elektronickom obchode TU.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN