Akú značku vozidla vlastníte? Povieme vám o nej viac...

Akú značku vozidla vlastníte? Povieme vám o nej viac...

Počas dennodennej komunikácie so zákazníkmi sa v PDMauto často stretávame s otázkami typu „Ako je možné, že moje platničky zo Škodovky sú rovnaké ako na susedovom Seate?“ Nuž, odpoveď je veľmi jednoduchá. Za všetkým stoja veľké automobilové koncerny a my si o nich v nasledujúcich riadkoch povieme viac.

Automobilové spoločnosti sa najmä v posledných dekádach spájajú do veľkých koncernových skupín. Dôvody sú veľmi jednoduché a vcelku pragmatické – jedná sa o rozloženie nákladov na vývoj a výrobu jednotlivých súčiastok, či lepšie plánovanie v reakcii na konanie konkurencie. Všetko má jeden jasný a spoločný menovateľ – vyšší zisk. Prvé známe a veľké spojenie bolo v roku 1932, kedy sa spoločnosti Audi, Horch, Wanderer a DKW združili do spoločnej značky AUDI. Najznámejším a najpredávanejším koncernom na Slovensku je Volkswagen Group, ktorý združuje značky Volkswagen, Škoda, Seat, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche a Scania. Najpredávanejšou značkou tohto koncernu na Slovensku je s veľkým náskokom Škoda. Táto značka bola založená 18.decembra 1895 v českom mestečku Mladá Boleslav. V roku 1991 sa po dlhých jednaniach stala členom koncernu Volkswagen. V roku 1994 prišla Škoda na trh s modelom Felicia, ktorý zožal veľký úspech. Skutočným prelomom v histórii značky bol však model Octavia, ktorý bol predstavený v roku 1996 na podvozkovej platforme Audi A3 a VW Golf. V súčasnosti je už na trhu tretia generácia Octavie, ktorá sa rovnako teší veľkému záujmu ľudí. Aktuálne Škoda vyrába viac než 1 milión vozidiel ročne.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Škoda.

Pre overenie správnych dielov môžete použiť i VIN číslo vozidla (zadanie do poznámky v objednávke, či priamy kontakt mailom na shop@pdmauto.sk, telefonicky na 041/5622 387 alebo live chat na stránke www.pdmauto.sk.


Druhou najpredávanejšou značkou na Slovensku je Volkswagen (trhový podiel v roku 2016 8,94%). Táto značka bola založená v roku 1937 a pôvodným cieľom bola výroba vozidiel, ktoré by si mohli dovoliť i bežne pracujúci ľudia. Najznámejším modelom značky v minulosti bol legendárny Chrobák, no skutočný prelom vo výrobe zaznamenala značka v roku 1950 modelom VW Transporter T1. Legendárneho Chrobáka nahradila automobilka modelom Golf, ktorý vo všetkých svojich verziách zaznamenal obrovský úspech. Jeden z najväčších výrobných závodov automobilky je i v Bratislave, kde ročne vyrobia takmer 400 tisíc vozidiel.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Volkswagen.

Druhým najpredávanejším koncernom na Slovensku je kórejský koncern Hyundai, pod ktorý patria značky Hyundai a Kia. V roku 2016 patril tomuto koncernu podiel takmer 15% predaných vozidiel na slovenskom trhu. Tento koncern je štvrtý najväčší na svete a po Toyote druhý najväčší v Ázii. Koncern vznikol v roku 1998, kedy Hyundai kúpil 51% akcií v automobilke Kia. Pre Slovensko ma tento koncern strategický ekonomický význam s ohľadom na fabriku Kia pri Žiline.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Hyundai. Kompletná ponuka autodielov pre vozidlá Kia.

Ďalším veľkým hráčom na slovenskom trhu je koncern PSA – Peugeot Citroen. Táto skupina vznikla v roku 1976, kedy skupina Peugeot kúpila automobilku Citroen a zlúčila ich do jedného silného koncernu. Skupina je dnes druhým najväčším výrobcom automobilov v Európe (na Slovensku výrobný závod pri Trnave). Okrem áut vyrába táto skupina i motocykle Peugeot, podiely má napr. v banke PSA Finance a vo výrobe dielov Faurecia.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Peugeot. Kompletná ponuka autodielov pre vozidlá Citroen.

Koncern GM (General Motors) je na Slovensku známy najmä vďaka vozidlám značky Opel. Tento koncern však združuje i značky Chevrolet, Buick, Cadillac, GMC, Holden a Wauxhall. Firma bola založená v roku 1908 v čase najväčšej slávy bola deviatou najväčšou firmou sveta. Po roku 2000 sa však spoločnosť dostala do veľkých problémov, ktoré v roku 2009 vyústili do najväčšieho krachu automobilky v histórii. General Motors však prešiel reštrukturalizáciou, zatvoril 14 zo 47 tovární a v roku 2010 sa vrátil späť na akciové trhy.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Opel.

Na Slovensku sa tešia veľkej obľube i vozidlá francúzskej značky Renault a rumunskej automobilky Dacia. Tie automobilky patria do koncernu Renault-Nissan, kde nájdeme i značky Nissan, Datsun, Infinity, Lada a najnovšie aj japonskú značku Mitsubishi. Spoločnosť Renault bola založená v roku 1899 vo Francúzsku. V poslednom desaťročí prebrala k životu rumunskú značku Dacia, ktorá sa usadila na trhu v segmente najlacnejších áut. Práve vďaka tomu sa teší čoraz väčšej obľube.

V našom e-shope nájdete kompletnú ponuku autodielov pre značku Renault. Kompletná ponuka autodielov pre vozidlá značky Dacia.

Ďalšie veľké a známe koncerny:

Toyota – koncern spája značky Toyota, Lexus, Daihatsu a Scion
Ford – Ford, Lincoln, Troller
Daimler – Mercedes-Benz, AMG, Smart
Fiat Chrysler Automobilies – Fiat, Alfa Romeo, Ferrari, Lancia, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, RAM
Honda – Honda, Acura
BMW – BMW, Mini, Rolls Royce
Suzuki – Suzuki, Maruti
Tata Motors – Tata, Daewoo, Jaguar, Land Rover

Ešte stále však existujú i nezávislé značky, azda najznámejšia je v súčasnosti značka Tesla, ktorá sa zaoberá výrobou áut na elektrický pohon. Ďalšie známe nezávislé značky sú napr. Subaru, McLaren, Mazda či Aston Martin.

Nenašli ste odkaz na autodiely pre Vašu značku auta? Neváhajte nás kontaktovať mailom na shop@pdmauto.sk, telefonicky na 041/5622 387 alebo live chatom na stránke www.pdmauto.sk , radi vám pomôžeme a poradíme.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN