Poviete "áno" alebo "nie" najnovším technológiám vo svojom aute? (2. časť)

Dnes teda budeme pokračovať a dokončíme najnovšie technológie v autách, s akými sa môžeme dnes stretnúť.


Kontrola mŕtveho uhla ...


Stretli ste sa už s touto technológiou v aute? Máte ju aj vy vo svojom aute alebo ste už sedeli v takom, čo ju malo? Alebo práve v poslednom čase o nej premýšľate, že by ste ju chceli mať práve vo svojom novom aute? Pravdupovediac, jedná sa o jednu z najlepších technológií, ktorá je aj pomerne často využívaná, ale aj spoľahlivá pri jej využívaní. Stačí si predstaviť situáciu (možno že ste už aj nie jednu takú zažili na vlastnej koži), keď sa chcete so svojím autom zaradiť do pruhu, zapnete smerovku a už už idete prechádzať do pruhu, keď tu zrazu sa vyrúti vedľa vás druhý vodič. Áno, nachádzal sa práve v mŕtvom uhle vášho auta, takže ak ste sa neotočili hlavou a nepreverili si stav, či máte voľnú cestu alebo nie a spoľahli ste sa len na spätné zrkadlá, tak sa toto môže stať kedykoľvek. Práve pre takéto prípady výrobcovia najnovších automobilov ponúkajú práve túto technológiu sledovania mŕtveho uhla, aby eliminovali kolízie áut napríklad pri zaraďovaní sa do pruhov, predbiehaní a podobne. A ako najčastejšie tento systém v autách funguje? Jednoducho, ak sa bude nachádzať iné vozidlo v mŕtvom uhle vášho auta, tak sa na spätnom zrkadle tej strany vozidla vždy zapne kontrolka, ktorá signalizuje toto vozidlo (druhého vodiča).

Diskutabilný systém Štart / Stop...


Určite ste aj vy počuli diskusie na túto tému. Hlavnou úlohou tohto systému má byť šetrenia paliva. Ale čo ostatné súčasti vozidla? Stačí si len predstaviť, koľko krát auto vypne a zapne motor, keď prechádzate na jednu trasu mestom. Je to skutočne dobré pre motor, ak na každej križovatke, kde zasvieti červená, vypne motor a potom ho musí znova naštartovať? Alebo pri väčšej zápche, pri železničnom priecestí ak ide vlak a podobne. Treba myslieť na to, že tento systém vôbec nešetrí ďalšie súčasti v aute, hlavne akumulátor, štartér, či alternátor. Nehovoriac o ďalších dieloch vo vnútri motora a podobne.


Cúvacia kamera ...


Ohľadne cúvania a parkovania sme už jednu technológiu v našej 1. časti spomínali. Jednalo sa o parkovacie senzory. Dnes však spomíname takzvanú cúvaciu kameru, ktorá je rovnako obľúbená ako moderná technológia v dnešných nových autách. Znamená to, že niektoré parkovacie systémy sú okrem senzorov vybavené aj cúvacou kamerou. Čiže vodič nedostane len zvukové znamenie pri cúvaní, ale aj pekne na LCD obrazovke v kabíne auta vidí situáciu pri cúvaní. Táto kamera sa spúšťa vždy pri cúvaní. Takto bude vodič auta vždy dokonale informovaný o stave na ceste pri cúvaní, na prekážky a o ich vzdialenostiach k samotnému autu. Takto budete mať plnú kontrolu nad tým, čo sa deje za vašim autom. Výhodami systému je lepšia ochrana auta aj chodcov, zjednodušenie cúvania a parkovania v zhoršených priestoroch, lepší prehľad o situácii za vozidlom a podobne.
V praxi je možné sa stretnúť ešte s oveľa väčším počtom moderných technológií v autách. Spomenúť môžeme ešte aj elektronickú ručnú brzdu pre núdzové zastavenie vozidla, kontrola vybočenia z jazdeného pruhu, vyhrievanie už nie iba sedadiel, ale aj volantu, čelného skla (nie iba zadného skla), prepojenie kabíny vozidla so smart telefónom, router vo vnútri auta a podobne. Noviniek a moderných technológií každým rokom pribúda. O ďalších z nich niekedy nabudúce aj v našom magazíne ...


Po ktorej modernej technológii do auta siahnete vy? Alebo už ste tak urobili dávnejšie? Vždy si zvážte vopred, ktoré technológie aj v skutočnosti využijete. Aby ste len zbytočne neplatili za niečo, čo ani raz pri jazde vaším autom nevyužijete. Váš tím PDM auto.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN