Ako jazdiť "bezpečnejšie" svojím autom, ak sneží respektíve je na vozovke sneh? Na toto myslite a pôjde to ľahšie ...

Pravá zima, to sú aj zasnežené cesty a potreba jazdiť autom aj v takomto počasí. Je jedno, či je vonku teplota okolo nuly alebo slabo nad nulou. Snežiť môže už aj pri nižších teplotách a vtedy je potrebné jazdiť oveľa opatrnejšie, ako inokedy.

Vyrazte z domu skôr a vyčleňte si viac času na jazdu autom!


Myslite na to, že premávka bude zhustená, tak preto vyrazte z domu skôr a vyčleňte si viac času na jazdu autom, keď je vozovka pokrytá vrstvou snehu. Myslite na to, že ráno môže byť situácia ešte horšia, keďže sú nižšie teploty, ponáhľate sa s deťmi do školy a do práce a takto to bude prebiehať aj u ďalších vodičov. Začnite viac predvídať, aby ste sa vyhli zbytočným kolíziám a nebodaj nehode s vaším autom.


Ak nemáte prezuté auto "na zimné" pneumatiky, nechoďte na vozovku!


Nie je to žiadny gýč, ale riadny bezpečnostný prvok, že s letnými gumami na vozovku so snehom nevstupujte. Veľmi nebezpečné sú aj celoročné pneumatiky, obzvlášť, ak ich dezén je zjazdený. Podľa zákona o cestnej premávke ste povinní mať zimné pneumatiky na oboch nápravách, ak je na ceste súvislá vrstva snehu alebo ľadu. Tak ak vás chytia navyše aj policajti, aj si pekne priplatíte. Nehovoriac o tom, že ohrozujete nielen seba, ako aj ostatných príslušníkov cestnej premávky.


Plyn a brzdy stáčajte opatrne!


Netreba zvlášť pripomínať to, čo môže prísť potom, ako rýchlo a náhle pridáte plyn respektíve zabrzdíte na snehu. Môže dôjsť k šmyku, ktorý asi nechce žiadny vodič zažiť. V súčasnej dobe všetky nové a moderné autá majú elektronické stabilizačné systémy napríklad ABS, či ESP. Aj napriek tomu je potrebné „jazdiť hlavou“ a viac opatrnejšie, ako na suchej vozovke. Sneh a ľad vedia nepríjemne prekvapiť aj skúsenejších vodičov, nehovoriac o tých „sviatočných“.

Spomaľte "v hlave", aj na ceste!


Ak je teda vozovka pokrytá snehom, vždy spomaľte a jazdite pomalšie, ako inokedy. Myslite vopred na to a majte to už zafixované aj v hlave, že auto sa inak správa na snehu ako na vozovke. Príliš vysoká rýchlosť nie je vôbec správnym riešením. Musíte sa ponáhľať "pomaly", aby ste neboli svedkami nehody s vaším autom. Nesnažte sa predbiehať iné vozidlo za každú cenu, obzvlášť pri zníženej viditeľnosti počas sneženia a počas tmy. Radšej prejdite pomalšie za daným vozidlom a predbehnite ho až skutočne vtedy, kedy budete mať istotu bezpečného manévru predbiehania.


Okná pred snehom ošetrite prípravkom s "Nano" technológiou!


Ak snaží, je dobré mať vopred všetky sklá na aute ošetrené prípravkom na čistenie skla s účinnou Nano technológiou. Takým prípravkom je napríklad aj Turtle Wax Čistič okien Extreme Nano-Tech, ktorý veľmi účinne a rýchlo odstraňuje každú nečistotu a mastnotu zo všetkých sklenených častí auta. Výsledkom použitia tohto prípravku je brilantne čistý povrch sklad bez šmúh. Prelomová Nanotechnológia predstavuje najmodernejší a najúčinnejší spôsob spájania molekúl syntetických polymérov, ktoré vytvára dokonalý lesk a dlhotrvajúcu ochranu povrchu. Nano častice vytvárajú lepšiu priľnavosť k ošetrovanej ploche. Znamená to aj to, že jednotlivé časti auta sú chránené aj pred tými najmenšími molekulami nečistôt. Takto si zaručíte aj v tých najnáročnejších zimných podmienkach dokonalý výhľad cez vaše zimou skúšané sklá vo vašom vozidle. Výborný pomocník pre tie najťažšie chvíle pre zabezpečenie bezpečnej jazdy za každých okolností a počasia. Môžete tiež využiť prípravok na čistenie skiel v aute K2 NUTA 700 ml na čistenie okien v automobile.

Naša dobrá rada na záver:


Jazdite teda v zime, obzvlášť na snehu a za zníženej viditeľnosti čo najviac "hlavou". Tak ako to odporúča aj Alexander Štefuca, známy motoristický novinár, v jeho televíznej relácii "Jazdi hlavou." Náš tím Vám želá veľa šťastných kilometrov s vaším štvorkolesovým tátošom aj na snehu.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN