Bezpečnosť pri jazde je prvoradá. Používajte pás!

Pri jazde autom by malo byť samozrejmosťou, že sa pripútate bezpečnostným pásom jednak vy, ako aj vaši spolujazdci bezpečnostným pásom. Mali by ste na to vždy myslieť, že samotný pás vám môže raz zachrániť aj život. Pokiaľ máte novšie auto, máte v ňom aj ďalšie bezpečnostné prvky a to airbagy. Tieto spolu s bezpečnostnými pásmi tvoria moderné bezpečnostné prvky vášho vozidla. Pamätajte však na to, že airbag bez pásu vám môže skôr ublížiť, ako pomôcť (napríklad vám môže spôsobiť otras mozgu).

Bezpečnostný pás ako hlavný bezpečnostný prvok auta

Ako sme už naznačili vyššie, bezpečnostný pás je hlavným bezpečnostným prvkom každého vozidla. No veľa dnešných motoristov nedostatočne oceňuje skutočnú hodnotu bezpečnostných pásov. Ako sme už uviedli vyššie v našom článku, airbag v aute bez použitia bezpečnostného pásu neplní svoj účel na 100 %. Rovnako využívajte bezpečnostné pásy aj na zadných sedadlách vozidla. Pokiaľ ich budete aj naďalej ignorovať, vaše, či iné telo v aute pri náraze môže preletieť veľkou silou vpred. Takto sú ohrozené všetky životy v aute, no niekedy aj mimo neho. Zabúdať by ste nemali ani na svoje deti v aute, ktoré by mali byť umiestnené v autosedačkách. Práve takto ochránite jednak ich život, ako aj život zvyšnej posádky auta v prípade dopravnej nehody.

Zásady správneho používania bezpečnostného pásu

Nie je to iba fráza, ale je to skutočne tak. Na bezpečnostnom páse je závislý nielen život šoféra, ale i život jeho spolujazdcov. Pre skutočné zabezpečenie bezpečnosti bezpečnostným pásom musia platiť isté zásady. Nie je to iba o tom, aby pás správne zacvakol do ukotvenia. Nemali by ste zabúdať na toto:

Dbajte aj na starostlivosť o bezpečnostný pás

V rámci starostlivosti o bezpečnostný pás vo vašom vozidle by ste nemali zabúdať na pravidelnú kontrolu stavu bezpečnostného pásu. Je zrejmé, že aj táto súčasť výbavy auta bude podliehať potrebeniu (i keď práve bezpečnostný pás je veľmi odolným prvkom výbavy každého auta). Pokojne sa môže aj pás poškodiť, napríklad prachom na kotveniach alebo jeho častým pribuchnutím dverami auta. Vždy kontrolujte aktuálny stav všetkých bezpečnostných pásov vo vašom vozidle. Ak by boli poškodené, budú zbytočné a nebudú plniť tú funkciu, na čo boli skonštruované a zabudované do vášho vozidla. Pokiaľ spozorujete natrhnutie pása, alebo iné poškodenie, ihneď pás vymeňte. Môže ísť o život a život je to najcennejšie, čo máme.

A čo dodať na záver? Rozhodne vždy trvajte na tom, aby ste boli všetci pripútaní vo vozidle. To prečo je to dôležité už každý dobre vieme a ak by ste to nevedeli, stačí si pozrieť pár „hrôzostrašných“ crash testov a veľmi rýchlo pochopíte, čo sa môže stať aj vám, ak nebude niekto z vás vo vašom vozidle pripútaní. Nebezpečenstvo hrozí aj v prípade nepripútanej batožiny, zvierat, či iných vecí vo vašom aute. Všetko musí byť pripútané, nielen samotné osoby. Na to vždy pamätajte, pretože bezpečnosť je vždy prvoradá!

 

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN