Zamrzli ostrekovače na vašom aute? Ako najlepšie reagovať?

Isto poznáte ten pocit, ak sadnete do kabíny svojho auta, všetko je studené a zamrznuté a chcete preto ostriekať čelné sklo nemrznúcou zmesou, aby ste pomohli odmŕzaniu skla respektíve chcete si zlepšiť viditeľnosť pri jazde, ak už máte očistené sklo. No po stlačení páčky na striekanie nemrznúcej zmesi v ostrekovačoch počujete iba bezradný zvuku motorčeka. Žiadna kvapalina nestrieka. Ostrekovače zamrzli počas tuhého mrazu v noci. Ako by ste mali najlepšie reagovať v takomto prípade, čiže ak vám zamrznú ostrekovače v aute?

Jednoznačne ako prvé musíte jasne vedieť, či ste včas vymenili alebo nie zmes v ostrekovačoch. Ak ste tak nestihli urobiť včas, tak je zrejmé, že nevymenená letná zmes (nebodaj voda) v ostrekovačoch zamrzla. Ak ste aj zmes vymenili, možno ste to nestihli včas alebo ste ju veľmi zriedili, prípade ste doliali málo koncentrovanú zmes. Nech je pravda aká je, tu sú tipy, čo môžete urobiť, ak vám už teda ostrekovače primrzli v aute.

Skúste očistiť aj samotné trysky ostrekovačov od ľadu a námrazy...  


Vždy pri očiste auta od ľadu nezabudnite očistiť aj samotné trysky na kapote auta. Vieme, pri rannom zhone na to často zabúdame, no skúste to aspoň z času na čas a možno vám to pomôže, aby ste nezostali prekvapení, ak stlačíte páčku ostrekovačov v kabíne auta. Niekedy stačí, ak odstránite samotnú námrazu ľadu z dierok na tryskách kapoty auta. Predsa otvor musí byť priechodný, inak zmes nemá kadiaľ prúdiť na okno, či svetlá.


Myslite na ostrekovače už pri výmene zmesi!  
Ďalšia rada znie, aby ste nikdy nemiešali dva druhy zmesi, čiže starú letnú s novou zimnou ešte pred začiatkom tuhých mrazov. Ak vám aj vždy zostane nejaký ten dielik zmesi v nádržke, radšej ju vystriekate von z nádržky, aby zostala prázdna. A až potom nalejte do nej novú "zimnú" zmes.


Prejdite počasiu cez rozum! 


Jednoducho prehoďte ochrannú plachtu cez čelné sklo a prednú kapotu auta. Táto plachta vám dokáže pomôcť eliminovať problémy s tuhou námrazou, jednak na čelnom skle, bočných sklách, ako aj na ostrekovačoch.
Tiež môže pomôcť pristaviť auto medzi dve budovy (ak nemáte prístrešok alebo garáž), napríklad bytovky, dva rodinné domy a podobne. Ak vám už ostrekovače zamrzli, tak mnohí vodiči využívajú garážované parkoviská, napríklad veľkých obchodných centier, kde je teplota nad nulou a tým pomôžete svojmu tátošovi, najmä všetkým zamrznutým častiam, vrátane ostrekovačov, najmä trysiek, hadičiek, prípadne celej nádržky.


Náš tip na záver ...


Popremýšľajte, že či nezačnete používať nemrznúcu zmes do ostrekovačov do vyššej teploty (čiže viac koncentrovanú do nižšej teploty, ako sú u nás bežné). Predsa už aj v našich podmienkach je momentálne tuhá zima, kedy v noci bežne aj počas tejto zimy klesne teplota aj pod mínus 20 stupňov. Pri takto nízkej teplote vaše ostrekovače neochráni nemrznúca zmes do mínus 18 stupňov, no dokonca aj zmes do mínus 20 stupňov tuhne a stráca svoju kvalitu a konzistenciu. Hraničnou hodnotou pre kvapalinu do mínus 20 stupňov je približne interval teplôt do mínus 17 stupňov. Ak bude už táto teplota, rátajte s tým, že aj nemrznúca zmes do mínus 20 stupňov vám stuhne a bude nepoužiteľná, ako normálna zmes. Preto by ste mali vsadiť na zmes do ešte tuhších podmienok, čiže na mínus 30 až 40 stupňov. Investujte peniaze do koncentrovanejšej zmesi, zaiste sa vám to vráti každé ráno, ak mávate svoje auto zaparkované pod holým nebom.

Náš tím Vám praje veľa šťastia a silné nervy pri jazde vaším autom, bez námrazy a problémov nielen s ostrekovačmi. Pri tohtoročnej zime ho/ich budete nanajvýš potrebovať ešte viackrát!

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN