Dávajte pozor na ten pravý čas výmeny rozvodov vo vašom "tátošovi"...

Rozvody v aute predstavujú rovnako dôležitú súčasť v každom automobile. Pokiaľ sú rozvody v aute v poriadku, auto bude fungovať v poriadku. No ak sa vyskytne nejaký problém s rozvodmi, samotný motor prestane fungovať na sto percent alebo nepôjde vôbec. Treba len rozlišovať pri rozvodoch, či máte vo svojom aute rozvody reťazové alebo remeňové. Čo sa týka ich výmeny, je nesmierne dôležité dbať na ich predpísaný interval výmeny.

Aké môžu byť najčastejšie problémy s rozvodmi?


Chyba rozvodov nie je bežnou chybou auta, ako iné. Ak hovoríme o problémoch s rozvodmi, jedná sa o problém motorovej časti auta. A to už nie je vôbec malý problém. V prípade problémov s rozvodmi sa môže jednať napríklad aj o roztrhnutý ozubený remeň a v takomto prípade nedostávame ako vodiči žiadnu výstrahu zo strany auta na palubnej doske. Žiadne príznaky ani nie sú, ako napríklad čudný zvuk motora, búchanie, klepanie a podobne. Rovnako nebezpečný je aj styk piestu s ventilom. Takáto porucha býva veľmi nákladná. Pri tomto type poruchy a problémov je potrebné vždy vymieňať aj napínací mechanizmu a kladku tiež (nielen rozvodový remeň). Poruchy s rozvodmi (remeňmi a reťazami) v aute sú typické pre väčšinu súčasných automobilov. Kladky sú najčastejšie problematickými súčasťami celých rozvodov.


Aké diely tvoria rozvody?


Najhlavnejšími dielmi rozvodov v aute sú predovšetkým ozubený remeň (napínanie a vedenie), napínacia kladka, obehová vodiaca kladka, rozvodový remeň, sada kladiek a rozvodového remeňa, remenica, vačkový hriadeľ, vahadlá, ventily s nastavovacími prvkami, zdvíhacia tyčka a ochranné potrubie. Všetky tieto autodiely a autosúčiastky nájdete podľa vašej značky a motorizácie aj v našom elektronickom obchode.


Na čo treba myslieť pri výmene?


Výmenu rozvodov v autách predpisujú samotní výrobcovia každej značky. Ak teda prišiel deň D a vo vašom tátošovi musíte vymeniť rozvody, tak najčastejšie sa mení remeň, kladky a vodné čerpadlo. Vždy treba dbať na to, aby ste vymenili naraz všetko, nie iba niečo, odporúčajú odborníci.

Najznámejší výrobcovia rozvodov ...


Vždy sa spoľahnite na kvalitné značky rozvodov od renomovaných výrobcov, napríklad predovšetkým FEBI BILSTEIN, SKF, INA, CORAM, RUVILLE, GATES POWERGRIP, DAYCO, DOLZ, FAG, GATES, GRAF, SKF. Nájdete ich aj v našom eshope.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN