Dbajte na pravidelnú výmenu vzduchového filtra

Vedeli ste, že každý spaľovací motor vyžaduje pre svoju aktivitu okrem paliva i dostatočný prísun čistého vzduchu, respektíve kyslíka? Vzduch by mal byť vždy čo najčistejší a nemal by byť príliš horúci, nakoľko sa zníži jeho množstvo a tiež výkon motora. Práve filtráciou vzduchu vzniká sací odpor, strata účinnosti motora a rovnako i samotný rast spotreby paliva. Rozhodne by ste mali nad tým pouvažovať a zvážiť, či to nestojí za kontrolu vzduchového filtra a v prípade potreby aj jeho výmeny a kúpy nového. Povedzme si ešte čosi viac o vzduchových filtroch v rámci starostlivosti o vaše vozidlo.

Papierový vzduchový filter

Možno aj vy používate vo svojom vozidle iba papierovú vložku, ktorú zaraďujeme k najjednoduchším riešeniam (aj najlacnejším). Tú môžete vymeniť po istom počte najazdených kilometrov (asi cca. po 20 tisíc kilometrov).

Bavlnený vzduchový filter

V súčasnej dobe máte aj iné možnosti filtrácie motora. Jednou z nich je bavlnený filter. Ten vám dokáže zabezpečiť kvalitnejšiu filtráciu a menší odpor, ktorý obsahuje zvláštny olej. Tento druh filtra sa dá jednoducho vyprať a použiť znova. Filter sa bežne skladá z bavlny (tie drahšie sú z chirurgickej bavlny aj v niekoľkých vrstvách) s oceľovou mriežkou. Bavlna má výhodu v tom, že lepšie prepúšťa nasávaný vzduch preto, lebo je navlhčená zvláštnym olejom. Výhodou filtra je i to, že rozkladá i jemný prach (najkvalitnejší výrobcovia filtrov garantujú až 99 % účinnosť filtrácie).

Kónický filter vzduchu

Pokiaľ hľadáte výkonnejšiu účinnosť motora a samotného krútiaceho momentu, zadovážte si do auta takzvaný kónický filter. Mriežka z ocele zachytí ľahšie i väčší prach a nečistoty, predovšetkým hmyz, kamene a opatruje si svoj stály tvar. Samotná mriežka filtra je s bavlnou zalisovaná do gumy, ktorá zaručuje utesnenie filtra po nainštalovaní (napríklad do, či mimo airboxu).

Kedy ste vy naposledy menili vzduchový filter vo vašom aute? Prekontrolujte vzduchový filter vo vašom vozidle aj vy. Ak ho potrebujete vymeniť, spoľahnite sa na dnešné overené značky vzduchový filtrov, napríklad Clean Filters, Corteco, Febi Bilstein, Fram, Fiiam, UFI Filters, Topran a Meat & Doria. Pokiaľ by ste si ich chceli zakúpiť, príďte k nám na predajňu. Váš tím

 

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN