Máte dieselový motor vo svojom aute? Na čo dávať pozor, aby vydržal čo najviac? (1. časť)

Aj v súčasnosti existuje nespočetné množstvo áut s dieselovými motormi a ich počet neustále rastie. Často však rastie aj veľa poruchových motorov. Prečo je to tak? Prečo práve dieselový motor sa kazí skôr aj pri menšom počte kilometrov? Samozrejme, nie vždy to tak musí byť. Všetko závisí, ako sa daný šofér a vodič správa k samotnému motoru pri jazde autom. Patríte aj vy k skupine vodičov, ktorí jazdia na autách s dieselovými motormi? Nevedomosť neospravedlňuje a platí to aj v prípade šoférov, ktorí jazdia s autami s dieselovými motormi. Je možné, že aj vám niekedy zlyhal práve váš "dieselový" motor. Hotová pohroma a ďalšie výdavky na opravu v servise.


Jazdiť s naftou len s aditívom - v lete aj v zime ...


V zime obzvlášť dbajte na to, kde tankujete a či nafta je kvalitná a či obsahuje aditívum proti zamrznutiu. Pre každú naftu je rozhodujúca teplota tuhnutia (mínus sedem stupňov). Aditívum v nafte a celej palivovej sústave dieselového motora udržiava palivo v normálnom stave a tiež ho obohacuje zložkami, ktoré ochraňujú naftový motor najmä počas zimy a tuhých mrazov. Tiež napomáha zmenšiť spotrebu paliva o takmer päť percent. Pôsobí tiež proti zrážaniu kryštálov parafínu a upchávaniu palivového filtra až do teploty mínus 39 stupňov. Tiež prečisťuje trysky, premazáva palivového čerpadlo a eliminuje vznik korózie v palivovej sústave. Aditívum napríklad K2 DFA-39 50 ml je aditívum proti tuhnutiu nafty do mínus 39 stupňov. Tento produkt ako aj iné, nájdete na tejto stránke. Pri dieselových motoroch je dobré pridávať aditív aj v letnom období, najmä kvôli zabezpečeniu čistých vstrekovacích trysiek a lepšej ochrane palivového čerpadla pred poruchou. Celkovo letný aditív zvyšuje životnosť celého palivového systému. Skúste napríklad Super Diesel Aditív VIF letný (500 ml).


Myslite na to, kde tankujete ...


V súvislosti s aditívom do nafty súvisí aj naša ďalšia rada. Dbajte na to, aby ste tankovali len kvalitné palivo (v tomto prípade naftu ak sa bavíme o dieselových motoroch). Najlepšie bude tankovať na jednej a tej istej čerpacej stanici (aj kvôli možným vzniknutým problémom). Ale vyberajte takú, ktorá má dobré meno a dobré referencie. Iba tak budete mať istotu, že vášmu autu dávate skutočne kvalitné a overené palivo, ktoré vás nikdy nesklame a navyše neškodí ani vášmu autu, predovšetkým palivovej sústave a tiež aj "dieselovému" motoru.


Myslite na ochranu filtra pevných častíc (DPF) ...


Prečo je potrebné myslieť pri dieselovom motore na ochranu filtra pevných častíc? Vedeli ste, že máte takýto filter vo výfukovom systéme svojho auta? No, to by ste mali vedieť už pri kúpe. Každé novšie auto s dieselovým motorom má tento filter, ktorý zabraňuje dostať sa škodlivým látkam pri spaľovaní do ovzdušia. Práve ochrana filtra pevných častíc je vysokoúčinná prísada do nafty zmenšujúca vytváranie sadzí, čím sa zabezpečí vyššia životnosť filtra pevných častíc DPF v dieselovom motore. Je všeobecne známe, že filtre DPF sa veľmi často znečisťujú práve pri mestských jazdách a pri krátkych trasách. Tým, že budete pravidelne využívať prísady na ochranu DPF filtra, tak filter bude stále čistý, čo vám ušetrí zbytočné opravy či výmeny nového filtra v servise. Takouto prísadou je aj LIQUI MOLY Ochrana filtra pevných častíc (DPF) 250 ml.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN