Idete na zimnú dovolenku autom? Nezabudnite na tieto veci...

Ešte vám len čaká tohtoročná zimná dovolenka? Možno aj vy myslíte na to, že zimu už máme za sebou a tak nás už nič na ceste autom nemôže prekvapiť. Ale nie je to celkom tak. Zima je tu ešte stále a možno práve tam, kde budete s vaším autom, ukáže naplno svoju pravú tvár. Preto buďte pripravení a rátajte s tým aj na svojej dovolenke, obzvlášť ak cestujete vlastným autom. Nerobte výnimky, či pôjdete do niektorej zo slovenských alebo zahraničných miest. A teda na ktoré veci by ste nemali zabudnúť a mali by ste ich mať po ruke vo svojom aute?


Reflexné vesty

Poviete si, veď jednu reflexnú vestu máte po ruke na dverách svojho auta. Veď tak to aj má byť, vyžaduje to zákon v rámci povinnej výbavy. Ale mali by ste myslieť i na ostatných členov posádky v aute, ktorí s vami pôjdu na dovolenku. Dokonca niektoré štáty (napríklad
susedné Rakúsko) požadujú zo zákona mať v kabíne auta reflexné vesty pre všetkých prítomných vo vozidle. Neberme to ako ďalšiu povinnosť, ale skôr ako výborný tip, ktorý vám a vašim blízkym môže pomôcť ochrániť to najcennejšie – vlastný život práve v tých nepríjemných situáciách na ceste. Investíciu do niekoľkých ďalších kusov reflexných viest určite zvládnete aj v rámci rodinného rozpočtu.


Snehové reťaze ...

Netreba nejako zvlášť vyzdvihovať význam snehových reťazí v zimnom období. Je to už raz tak, vo vyšších nadmorských výškach je to nielen povinnosťou, ale aj samozrejmosťou mať snehové reťaze. Pripomíname teda, že snehové reťaze by vo vašom vozidle nemali chýbať, ak sa chystáte do miest, kde je vyššie riziko zhoršených klimatických podmienok kvôli vyššej nadmorskej výške. Investícia nie príliš veľká, o to väčšia pomoc a opora, ktorú v nich nájdete, ak nebude iné východisko. Ukážte ostatným vodičom, že vám nie je nič ľahostajné, keď im budete pomáhať, ak oni zapadli so svojimi miláčikmi na kolesách v snehu.


Autonabíjačky a štartovacie káble ...

Autonabíjačka je rovnako výbornou pomôckou, obzvlášť ak vaši spolucestujúci radi využívajú „moderné“ technológie počas jazdy v aute. To si ani len nestihnete všimnúť, ako rýchlo sa vybije autobatéria (obzvlášť ak máte staršie vozidlo, kde alternátor nestíha dobíjať batériu ani pri dlhších trasách). Ak teda máte v pláne spolujazdcov potešiť na dlhší čas vo vašom aute aj modernými technológiami, určite nezabudnite pribaliť autonabíjačku do kufra. Určite sa vám zíde ...
Myslite aj na to, že ak vaša batéria už má čosi za sebou a v lokalite vašej dovolenky hrozia vyššie mrazy (ale môže sa to stať aj pri teplotách nad nulou), štartovacie káble sa rovnako hodia. Dajte si ich k svojej výbave do kufra. Potom ranné štartovanie môže prebehnúť jednoduchšie, ako keď ich nebudete mať so sebou. Je možné, že ich nakoniec nebudete potrebovať vy, ale niekto iný. Aspoň zapôsobíte a pomôžete v núdzi tomu druhému.


Strešný nosič a autosedačky ...

Poznáte to aj vy. Čím ďalej je vás viac v aute, pretože deti rastú ako z vody a vy stále máte viac a viac batožiny v kufri auta. Kufor je vám už malý a naskytuje sa vám otázka „Kam to všetko dať?“ Väčšie deti, väčšia bezpečnosť v novej a väčšej autosedačke.
Kúpe novej autosedačky vždy venujte dostatočnú pozornosť. Nie je to kúpa na jeden mesiac, rok, ale je to dlhodobá investícia. Vždy dbajte na správnu veľkosť a nosnosť autosedačky. Najlepšie bude, ak si pred kúpou spolu s dieťaťom jednotlivý druh skúsite priamo na predajni. Hmotnosť dieťaťa, jeho výška a 100 %-tná bezpečnosť v sedačke, majú byť základnými atribútmi pri rozhodovaní sa pre novú autosedačku. Následne bude všetko závisieť aj od toho, či ju chcete na viac rokov alebo iba na pár rokov. Dbajte vždy aj na to, aby autosedačka dieťa fixovala. Nie že kúpite sedačku s myšlienkou „Veď do nej doraste.“ Takýto prístup by sa vám mohol niekedy vypomstiť ...
Ak sa rozhodnete kupovať strešný box, je to výlučne na vás, aký typ si zvolíte. Berte však vždy do úvahy
množstvo priestoru a druhu upevnenia, aby vám všetko pasovalo a fungovalo.


Parkovací senzor / asistent ...

Tí, čo majú parkovací senzor v základnej výbave svojho auta, ho už nie raz ocenili. Ak ho vo svojom aute nemáte, stojí za pozornosť popremýšľať nad týmto vynikajúcim pomocníkom a asistentom aj pred cestou na tohtoročnú zimnú dovolenku.
Jedná sa o pomerne lacnú záležitosť, no obrovskú pomoc pre každého vodiča. Obzvlášť na preplnených parkoviskách, kde hrozí veľké nebezpečenstvo zrážky buď s iným vozidlom alebo s človekom. Navyše ak sú aj horšie poveternostné vplyvy, riziko sa stupňuje.


Tak už máte všetko zbalené na tohtoročnú zimnú dovolenku v kufri svojho štvorkolesového miláčika? Radšej ešte raz všetko prekontrolujte, aby ste si potom nemuseli lámať hlavu, ako daný a vzniknutý problém vyriešiť, keď ste doma zabudli dôležitého pomocníka.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN