Na čo myslieť pri kúpe nového auta?

Prišiel ten čas, kedy sa musíte rozlúčiť so svojím starým štvorkolesovým tátošom. Robíte to veľmi neradi, ale bohužiaľ technický stav vozidla nepustí. Musíte siahnuť po novom automobile. Alebo ste sa ocitli v situácii kúpy nového automobilu úplne po prvýkrát a auto ste ešte nemali. Nech je pravda aká je, v nasledujúcom článku vám prezradíme ako postupovať najsprávnejšie pri výbere a kúpe nového vozidla.

Kupujte len také vozidlo, ktoré potrebujete

Pri kúpe sa riaďte vždy rozumom, nie túžbou a emóciou. Imidž a dizajn je jedna vec, efektivita finančných prostriedkov, ktoré vložíte do auta vec druhá. Vždy by ste mali myslieť práve na samotnú efektivitu toho, do čoho investuje a to platí aj pri kúpe auta. Automobil je dopravný prostriedok, ktorý vám má slúžiť a pomáhať. Nemá byť iba na ozdobu a okrasu.

Môžeme si to ukázať na príklade. Viete, že najazdíte ročne nízky počet kilometrov, ale snaha ušetriť na palive, pretože z každej strany počúvate, aké výhodné sú dieselové motory, vás zmôže a kúpite si auto s dieselovým motorom. Pritom po krátkom čase zistíte, že sa vám vôbec neoplatí auto s dieselovým motorom, pretože na krátke trasy po meste a pri nízkom počte najazdených kilometrov za rok sa vám takáto investícia v konečnom zúčtovaní nevráti.

Pokojne a premyslene uvažujte

Platí, že k samotnej kúpe vozidla by ste sa mali postaviť s chladnou hlavou. Nejde o malú a jednoduchú vec. Automobil je vec väčšia a nákladnejšia a nekupujete si ju iba na jeden deň, mesiac. Skôr uvažujete o dlhodobejšom užívaní predpokladáme. Preto by ste auto nemali kupovať narýchlo, ale až po svedomitom zvážení všetkých najdôležitejších hľadísk. Iba tak sa vám podarí nakoniec kúpiť také vozidlo, ktoré vás bude tešiť dlhé roky a bude vám aj dôkladne slúžiť.

Spoľahnite sa na osvedčené modely

Aj tu platí zásada, že to čo nepoznáte, radšej nekupujte. Vsaďte na istotu a osvedčený typ automobilu. Nebuďte pokusnými „králikmi“ pri novom type automobilu, ktorý práve prišiel na trh. Nové modely zvyčajne mávajú veľa nedokonalostí, ktoré predajcovia tým, že ich predávajú, snažia zisťovať priamo v praxi. Radšej sa spoľahnite na osvedčené modely, u ktorých žiadne problémy nehrozia, pretože ich výrobca už dávno eliminoval.

Servis auta rovnako dôležitý

Pri samotnej kúpe vozidla nezabudnite na oboznámenie sa so samotným servisom nového vozidla. Vždy zvážte kvalitu a cenu servisu, ako aj vzdialenosť od vášho miesta bydliska. 

Výhodná akcia vám môže ušetriť peniaze

Pokiaľ sa s kúpou nového vozidla neponáhľate, počkajte na výhodnú akciu, ktorú samotní predajcovia áut častokrát robia. V rámci takejto činnosti môžete vďaka dodatočným zľavám značne ušetriť pri samotnej kúpe vozidla. Je to na vás. Blíži sa zimný čas, čas Vianoc, snáď nás čaká milé prekvapenie od našich predajcov áut. Ktorá značka tromfne všetky ostatné značky to sa necháme prekvapiť. Určite sa máme na čo tešiť za pár dní.

 

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN