Ako najlepšie nachystať svoje auto na náročnejšie zimné obdobie?

Nachystať svoje auto na zimu by malo zahŕňať viac úkonov, nakoľko sa jedná o náročnejšie obdobie, ako je napríklad letné obdobie. To však nechceme vôbec spochybniť prípravu auta aj na iné ako zimné obdobie. Iba však zdôrazňujeme, že práve zima je tým obdobím, ktoré dokáže spoľahlivosť nášho auta "najviac" preveriť. Okrem základného prezutia letných pneumatík na zimné, čo vie už snáď každý, je potrebné urobiť ešte ďalšie dôležité úkony. Čo ešte by sme mali urobiť ako najdôležitejšie v rámci prípravy auta na zimu? Čítajte článok až do konca, dozviete sa určite veľa dôležitých informácií, ktoré môžu pomôcť aj vášmu "tátošovi" v garáži ...


Tesnenia na aute premažeme a konzervujeme silikónovým sprejom!


Pred prvými silnejšími mrazmi musíte stihnúť okrem prezutia pneumatík aj oživiť a naimpregnovať všetky tesnenia dverí a okien, kufra, kapôt, zámky na dverách, gumové hadice, či iné gumové časti automobilovej výbavy, antény. Predídete tak nepríjemným problémom pri otváraní dverí respektíve primrznutiu a odtrhnutiu tesnenia pri prudkejšom otvorení dverí, kufra alebo kapoty. K tomu vám pomôže aj vhodný impregnačný sprej, najlepšie na silikónovej báze. Takým je aj produkt K2 Sil 300 ml silikónový sprej na konzerváciu gumových a plastových častí v automobile (tiež aj doma alebo v priemysle). Dokonale maže a konzervuje gumové tesnenia vo dverách, tiež ochraňuje pred primŕzaním. Nepriťahuje nečistoty a prach, je bez zápachu, je odolný voči vode. Tiež účinne maže rôzne mechanické časti automobilu, znižuje účinky trenia, eliminuje pískanie a vŕzganie. Ochraňuje tiež pred predčasným starnutím a pred vznikom korózie. Rovnakým produktom je aj 100 percentný silikónový sprej K2 SIL 50 ml, ktorý si rovnako môžete zakúpiť v našom obchode. Snáď už odteraz nebudete pred každou zimou (ale rovnako aj horúcim počasím v lete) zabúdať na "mazací" úkon konzervovania tesnení na vašom aute, ako to robí väčšina súčasných motoristov.


Sklá čistíme prípravkom s účinnejšou "Nano" technológiou!


Nezabudnite na dôkladné očistenie všetkých skiel (obzvlášť čelného, bočných a zadného skla) prípravkom na čistenie skla s účinnou Nano technológiou. Takým prípravkom je napríklad aj Turtle Wax Čistič okien Extreme Nano-Tech, ktorý veľmi účinne a rýchlo odstraňuje každú nečistotu a mastnotu zo všetkých sklenených častí auta. Výsledkom použitia tohto prípravku je brilantne čistý povrch sklad bez šmúh. Prelomová Nanotechnológia predstavuje najmodernejší a najúčinnejší spôsob spájania molekúl syntetických polymérov, ktoré vytvára dokonalý lesk a dlhotrvajúcu ochranu povrchu. Nano častice vytvárajú lepšiu priľnavosť k ošetrovanej ploche. Znamená to aj to, že jednotlivé časti auta sú chránené aj pred tými najmenšími molekulami nečistôt. Takto si zaručíte aj v tých najnáročnejších zimných podmienkach dokonalý výhľad cez vaše zimou skúšané sklá vo vašom vozidle. Výborný pomocník pre tie najťažšie chvíle pre zabezpečenie bezpečnej jazdy za každých okolností a počasia. Skúste tiež prípravok na čistenie skiel v aute K2 NUTA 700 ml na čistenie okien v automobile. Tiež výborným pomocníkom na okná v aute v zime je sprej proti zahmlievaniu okien, napríklad K2 Fox 200 ml.


Kontrolujte kvapaliny, v chladiči, aj ostrekovačoch!


Kontrolujte pred každou zimou množstvo a stav chladiacej kvapaliny v chladiči vášho auta. Vždy dbajte na správny výber chladiacej kvapaliny (dávajte takú, akú máte v chladiči, nie inej farby - farby vždy rozhoduje. V súčasnosti máte na výber dva druhy nemrznúcich zmesí (chladiacich kvapalín). Prvý druh chladiacej zmesi s označením G11 je modrej farby. Jedná sa koncentrovanú tradičnú chladiacu kvapalinu, ktorej základ tvorí etylénglykol. Antifreeze G11 celoročne ochraňuje chladiaci systém motorového vozidla pred mrazom a vznikom korózie. Podporuje účinný prechod tepla a chráni aj gumové tesnenia. Interval výmeny je každé dva až tri roky. Druhým typom chladiacej kvapaliny je tá s označením G12 a má v porovnaní s G11 ružové sfarbenie. Ide tiež o bežnú chladiacu kvapalinu na báze etylénglykolu s modernými inhibítormi korózie vrátane organických kyselín a silikátov. Antifreeze G12 po celý rok účinne ochraňuje motor auta a aj ďalšie súčasti (hadice, tesnenia, gumy) pre mrazom a účinkami korózie. Tiež dokonale odvádza teplo z motorovej časti a dokonale ochladzuje motor. Výmenná lehota produktu je minimálne 5 rokov. Vyberajte druh nemrznúcej zmesi do chladiča vášho auta z nášho obchodu. Najlepšie bude chladiacu kvapalinu neriediť a naliať v pôvodnom stave.
Rovnako nezabúdajte ani na nádržku s ostrekovačmi. Včas ešte pred prvými mrazmi, vymeňte letnú zmes za zimnú zmes v dostatočnej koncentrácii. Nikdy nemiešajte dva druhy zmes (čiže starú letnú s novou zimnou ešte pred začiatkom tuhých mrazov). Ak vám aj vždy zostane nejaký ten dielik zmesi v nádržke, radšej ju vystriekate von z nádržky, aby zostala prázdna. A až potom nalejte do nej novú "zimnú" zmes.


Premerajte si autobatériu!


Netreba zvlášť pripomínať, aké je dôležité poznať aktuálny stav akumulátora vo vašom aute práve pred náročným zimným obdobím. Dobré je na to myslieť ešte pri prezúvaní, ak vám prezúvajú pneumatiky v servise, dajte si prekontrolovať aj stav vášho akumulátora, či vás náhodou nezradí pri silnejších mrazoch, ktoré sú viac ako možné pri každej zime. Pokiaľ máte možnosť zmerania si stavu batérie doma, tak učiňte tak určite, najmä ak sa jedná o starší akumulátor. Tiež nezaškodí, ak ju dobijete ešte pred prvými mrazíkmi. Nezabúdajte, že v prípade potreby kúpy nového akumulátora, môžete navštíviť náš obchod, kde nájdete najlepšie značky za rozumnú cenu. Takou je napríklad aj štartovacia batéria od renomovaného výrobcu BOSCH S3, 12V, 40 Ah, 340 A, tiež štartovacia batéria EXIDE CLASSIC, 12 V, 41 Ah, 370 A,  alebo aj štartovacia batéria VARTA BLACK dynamic, 12V, 45 Ah, 400A. Na našom eshope nájdete oveľa viac kusov spoľahlivých autobatérií a motobatérií pre vašich miláčikov do každého počasia!


Navoskujte lak karosérie auta tvrdým voskom!


Áno, mali by ste myslieť aj na lak karosérie vášho miláčika. Musíte to však stihnúť ešte niekedy v októbri, či novembri, kedy neudrú mrazy. Dokonale umyť lak karosérie auta, následne ho poriadne navoskovať tvrdým a odolným voskom, aby lak počas zimy odolával predovšetkým poveternostným vplyvom a agresívnym posypovým materiálom. Vhodnú autokozmetiku aj na zimu nájdete na tejto stránke.


V zime tankujte na čerpacích staniciach "viac" a "častejšie"!


Poslednou z dôležitých našich rád je, aby ste počas zimy tankovali "viac" a "častejšie", ako inokedy. Nemali by ste dopustiť, aby vám zostávala príliš dlho prázdna nádrž, pretože poloprázdna až celkom prázdna nádrž je pohromou pre celý palivový systém, ak udrú tuhé mrazy. Na jej stenách vzniká vyššia vlhkosť a tá podporuje tvorbu ľadových kryštálikov. No a celé to vedie k problematickejšiemu prietoku paliva vo vašom aute. Ak nemáte istotu ohľadne serióznosti čerpacej stanici, zmeňte ju za takú, kde s istotou viete, že môžete načerpať len prémiové palivá a také, ktoré vášmu autu pomôžu a nie skôr uškodia. Rovnako môžete svoje palivo a celý palivový systém ochrániť aj prípravkami čiže aditívami, ako napríklad aditívum K2 DFA-39 50 ml je aditívum proti tuhnutiu nafty do mínus 39 stupňov. Ak chcete práve toto aditívum, kliknite priamo na túto stránku, kde si ho môžete prezrieť a tiež aj zakúpiť. Aj toto, ako aj iné aditívum do nafty pomáha udržiavať naftu v normálnom stave, ako pri bežných podmienkach. Viac o tomto produkte, ako aj o ďalších aditívach a produktoch na čistenie palivovej sústavy, nájdete priamo na našom eshope pdmauto.sk.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN