Vyberte model svojho vozidla

Katalóg dielovPalivo - dopravný systém

Palivo - dopravný systém pre vaše auto

Použite jednoduché vyhľadávanie podľa vozidla - zvoľte si rok výroby Vášho vozidla, značku, model a motorizáciu. Zobrazí sa Vám zoznam všetkých kompatibilných produktov pre Vaše auto.

Palivo

Cena pohonných látok stále rastie a nie je v našich silách, aby sme tomu akokoľvek zabránili. Môžete sa samozrejme odsťahovať do Ruska alebo Spojených arabských emirátov, kto by to však robil? Niektorí špekulanti chodia tankovať palivo za hranice Slovenska, no valná väčšina obyvateľov sa musí jednoducho vysporiadať s vysokými cenami pohonných hmôt. Či už jazdíte na benzín alebo diesel, plateniu sa nevyhnete. Existuje však niekoľko fígľov, ako spotrebu auta znížiť. A nebudete preto musieť cestovať tisícky kilometrov.

Neprevážajte v aute zbytočnosti

Vari v každom aute sa nájde zopár vecí, ktoré tam nemajú čo hľadať, sú nechcené, zabudnuté či zbytočné, a predsa sa ich vodič odmieta vzdať. Tým nemyslíme, že máte z nákladného priestoru vyhodiť rezervnú pneumatiku alebo lekárničku. Pouvažujte však chvíľu nad tým ako frekventovane veci, ktoré so sebou na cestách vozíte, v skutočnosti využívate. Určite je dobré nosiť so sebou sadu náradia na prípadné opravy, je však naozaj nutné nosiť toľko nepotrebných a navyše ťažkých vecí, ktoré možno nikdy nevyužijete? A tu nie je reč len o batožinovom priestore. Zbytočnú záťaž hľadajte aj v priehradkách a pod sedačkami. Každé kilo navyše sa odrazí na spotrebe paliva.

Dbajte na tlak v pneumatikách

Čím sú pneumatiky mäkšie, tým vyššiu spotrebu vaše auto má. Aby ste tomu predišli, pravidelne kontrolujte stav svojich penumatík. Napríklad pri každom tankovaní. Na čerpacej stanici máte okrem iného možnosť pneumatiky zdarma dofúkať. Šoférov moderných automobilov na klesajúci tlak pneumatík upozorní kontrolka, tí, ktorí jazdia v starších vozidlách, musia vsadiť na intuíciu a z času na čas svoje auto zhodnotiť pohľadom.

Odpor vzduchu

Aerodynamika vozidla je narušená, akonáhle sa na vozidle vyskytne cudzie teleso. Pokojne môže ísť o štýlový spoiler, ktorý ste si dali pred časom namontovať a výrobca vám sľuboval, že sa s ním vaše auto premení na stíhačku. Pokiaľ však nejazdíte na pretekárskom okruhu, odporúčame vyhýbať sa takejto prebytočnej záťaži. To isté sa týka nosičov na lyže alebo bicykle. Zvážte, či ich naozaj potrebujete nosiť celý rok. Po ich odstránení zistíte, že vaše auto “žerie” možno až o liter menej.

Čo robiť, keď ste natankovali nesprávne palivo?

Čím skôr si svoj omyl uvedomíte a zakročíte, tým ľahšie predídete nešťastiu. Ak sa v dieselovej nádrži nachádzajú zhruba 2 litre benzínu, ešte nič nie je stratené. Treba však tankovaciu pumpu rýchlo pustiť z ruky. Vymeňte ju za tú s ceduľkou diesel alebo sa pre istotu poraďte so zamestnancom čerpacej stanice. Potom dotankujte plnú nádrž. Ak ste si však svoj omyl uvedomili až príliš neskoro, a v palivovej nádrži máte viac než 5% nesprávneho paliva, za žiadnych okolností neštartujte. Pokiaľ ste jedným z tých, čo pri tankovaní nedávajú pozor, a navyše opatrnosť nie je vaša silná stránka, pozorne počúvajte. Ak sa s autom dotankovaným nesprávnym palivom pohnete, a na chybu vás upozornia až zvláštne zvuky vychádzajúce spod kapoty, urýchlene zastavte. Je šanca, že poškodenie na agregáte nebude príliš rozsiahle. V oboch posledných prípadoch je nutné auto odviesť do servisu (nepoužívajte na to vaše auto!). Tam nesprávne palivo odčerpajú. Najhoršie je, keď sa absolvuje jazda s dieselovým motorom, v ktorom je natankovaný benzín. Toto dokáže veľmi rýchlo poškodiť drahé časti dieselového agregátu.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN