Vyberte model svojho vozidla

Katalóg dielovKomfortná výbava

Komfortná výbava pre vaše auto

Použite jednoduché vyhľadávanie podľa vozidla - zvoľte si rok výroby Vášho vozidla, značku, model a motorizáciu. Zobrazí sa Vám zoznam všetkých kompatibilných produktov pre Vaše auto.

Komfortná výbava

Ako z názvu vyplýva, komfortná výbava je predovšetkým o komforte. Nie je to nič, bez čoho by automobil nemohol fungovať. Značne to však spríjemňuje jazdu a používanie automobilu. Veľa vodičov si život bez komfortnej výbavy už ani nevie predstaviť, hoci ešte naši otcovia v mladosti jazdili bez takýchto vychytávok. Nebolo to nič príjemné, ale dalo sa to prežiť. Doba však pokročila, a autá už dávno nie sú len úžitkové stroje. Čoraz viac sa dbá na ich dizajn a pohodlie. A práve k pohodliu významnou mierou prispieva práve komfortná výbava.  

Začneme zľahka - dažďom

Aby sme pochopili, na akom princípe funguje dažďový senzor, musíme si najprv objasniť, čo je jeho účelom. Úlohou dažďového senzora je detekovať špinu alebo kvapky vody na čelnom skle. Je priamo napojený na stierače. Čím je povrch skla znečistenejší, tým rýchlejšie stierače znečistenie odstraňujú. Aby bol dažďový senzor k svojej práci čo najbližšie, montuje sa za vnútorné spätné zrkadlo. Skladá sa z niekoľkých vyžarovacích diód a jednej snímacej diódy. Vyžarovacie diódy vyžarujú infračervené lúče. Ich odraz zachytáva snímacia dióda. Pokiaľ lúče dopadajú s rovnakou intenzitou, snímacia dióda ostáva nečinná. Znamená to totiž, že čelné sklo je suché. Aj keď je čelné sklo znečistené alebo mokré, činnosť vyžarovacích diód sa nemení. Jedna časť sa odráža od znečisteného skla rovnako, ako keď bolo čisté. Zvyšok sklom prechádza. To znamená, že na snímaciu diódu dopadá menej infračervených lúčov. Takto funguje dažďový senzor.

Luxus pri parkovaní

Parkovacie senzory ešte stále nie sú bežnou súčasťou komfortnej výbavy. Dajú sa však získať od špecializovaného predajcu alebo za príplatok. Ich využitie je vskutku prosté. Senzor mapuje priestor v okolí vozidla, zvyčajne v oblasti zadnej časti auta, za kufrom. Táto časť vozidla je totiž pri parkovaní pre väčšinu ľudí najproblémovejšia. Nevidia, kam cúvajú, a to často vedie k nehode. Pri cúvaní rozhodne nehrozí nebezpečenstvo smrti, avšak aj preliačený nárazník či kufor môže poriadne nahnevať. Cúvací senzor tomuto všetkému zabraňuje. Pípaním a vizuálnym zobrazením varuje šoféra, že sa s vozidlom pohybuje príliš blízko prekážky. Vďaka nemu tak šofér dokáže včas zložiť nohu z plynu. Nechráni len karosériu vozidla, ale tiež prispieva k príjemnejšej dopravnej nálade, pretože šetrí miesto. Väčšina ľudí by si totiž bez cúvacieho senzoru netrúfla cúvať tak blízko k iným autám.

Teplo pod zadkom je tiež komfortná výbava

Určite to poznáte. Vraciate sa z lyžovačky na chatu, auto ešte nie je dostatočne vykúrené a vám ide odmrznúť zadok. Trasiete sa na celom tele a niet čo robiť, len zaťať zuby a počkať, kým sa vzduch v kabíne trochu zohreje. Do komfortnej výbavy preto pochopiteľne môžeme zaradiť aj vyhrievanie sedadiel. Na palubnej doske si nastavíte silu ohrevu. Luxusnejšie modely ponúkajú aj možnosť výberu lokality, ktorá má byť vyhrievaná prednostne. Ak máte problémy s chrbtom a zima vám nerobí dobre, zakúrite si pod krížami. Ak vám omŕza zadok, zapnete si kúrenie pod ním.

Manuálne alebo elektrické zdvíhanie okien?

V starších autách sa s iným systémom ako otočnou páčkou nestretnete len zriedka. Novšie modely však čoraz častejšie prichádzajú s elektrickým sťahovaním okien. Je to mimoriadne komfortné. Ušetríte tak svoje svaly aj čas. Pre starších ľudí môže byť sťahovanie okien páčkou problém. Navyše, vďaka elektrickému mechanizmu zdvíhania okien môžete ako šofér ovládať všetky okná v aute z pohodlia svojej sedačky.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN