Máte vysokú spotrebu so svojím autom? Takto ušetríte viac a budete jazdiť "lacnejšie" ...

V tomto článku sa naučíme viac o tom, ako jazdiť so svojím autom so zníženou spotrebou. Zdá sa vám, že chodíte čerpať benzín (naftu) až príliš často v porovnaní s ostatnými vodičmi? Potom možno aj vám pomôžeme naším článkom ...

Kúpte si úspornejší motor a kubatúru ...


Ak jazdíte na dlhé trasy pravidelne, za týždeň spravíte niekoľko desiatok tisíc kilometrov svojím "tátošom", tak by ste mali zvážiť kúpu auta s úspornejším motorom a vhodnou motorizáciou, ktorá vám ušetrí viac peňazí za palivo a tankovanie, ako máte v súčasnosti. Myslite na to už pri kúpe nového auta, ak máte staršie vozidlo. Možno práve teraz riešite túto dilemu, tak hor sa na úspornejší dieselový motor, pretože tým viac ušetríte na palive, ak jazdíte skutočne dlhšie trasy v porovnaní s tou istou kubatúrou a motorizáciou pri benzínovom motore.


Nejazdite so strešným boxom, ak nemusíte ...


Ak nosíte veci radi v strešnom boxe, najmä na dovolenku, tak je to v poriadku. Ak však nevyužívate strešný box aj počas týždňa, tak ho radšej zmontujte a jazdite bez neho. Všetky zbytočnosti na aute a v ňom zvyšujú spotrebu. Rovnako si skontrolujte ak kabínu auta, kufor, či tam nie je niečo, čo v ňom nemá byť. Každý kilogram vecí navyše zvyšuje spotrebu o nejaký ten litrík paliva. Myslite na to. Predsa ani doma v byte, či dome nemáte zbytočné veci a zbavujete sa ich. Tak prečo by ste ich mali nosiť v aute?


Sledujte otáčky pri preraďovaní ...


Snažte sa preraďovať rýchlosti v ten správny čas a v správnych otáčkach. Iba tak si zabezpečíte s vaším autom aj čo najlepšiu spotrebu paliva. Pomôcť k tomu vám môže (ak máte nový automobil) palubný počítač. Len niektoré automobilky ho majú nastavený tak, že signalizuje preradenie veľmi skoro a tým pádom nemusí byť reálna jazda tak účinná. Treba sa čo najlepšie a najdlhšie vžiť so samotným automobilom a iba tak zistíte, kedy je ten správny čas na preradenie. Ak to spojíte ešte aj so sledovaním optimálnych otáčok motora, máte zaručenú čo najlepšiu spotrebu ...


Jazdite na prémiové palivá ...


Tiež je dobré si premyslieť, na aké palivo jazdíte. Prémiové palivá, či už diesel alebo benzín, vám môžu rovnako ušetriť spotrebu paliva pri pravidelnej jazde. Síce sú tieto palivá o niečo drahšie, ale pomáhajú nielen výkonu, spotrebe, ale dokonca aj celému motoru. Snáď by stálo za zváženie, či nevsadíte práve na občasné natankovanie plnej nádrže práve tohto druhu paliva.
Ak ešte navyše tieto pravidlá spojíte s dodržiavaním pravidiel cestnej premávky, máte zaručené, že ušetríte pri každej jazde svojím autom.

Náš tím Vám želá čo najviac kilometrov na jedno natankovanie ...

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN