Nenechajte sa zmiasť mýtami o zimných pneumatikách!

Mýty boli, sú a budú vznikať. Dnes sa môžeme stretnúť s viacerými mýtami aj v spojitosti so zimnými pneumatikami. Predstavme si niektoré z nich, aby ste boli s nimi oboznámení a vedeli, čo je pravda a čo naopak nepravda práve v tomto čase, kedy prebieha sezóna prezúvania.

Mýtus č. 1 Sú potrebné len na snehu

Zimné pneumatiky majú opodstatnenie nielen ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ale zlepšujú kvalitu jazdy ako aj bezpečnosti už pri nižšej teplote v prípade hocijakých poveternostných vplyvov (vrátane suchej a mokrej vozovky). Využívať by ste ich mali zakaždým, keď klesne teplota pod 7 ˚C a udrží sa dlhšie ako minimálne týždeň.

Mýtus č. 2 Hĺbka dezénu nie je dôležitá

Práve naopak. Hĺbka dezénu pri zimných pneumatikách je veľmi dôležitá. Odporúčaná je minimálne hĺbka dezénu 4 mm. V zásade platí, že čím je dezén na zimnej pneumatike hlbší, tým pneumatika bude lepšie držať na chladných zimných cestách. Tým bude zaručená kvalitnejšia a bezpečnejšia aj jazda s automobilom.

Mýtus č. 3 Majú vysokú cenu

Pravdou zostáva, že skutočne nič nie je zadarmo, ani obstaranie zimných pneumatík. No oplatí sa šetriť na svojom zdraví a bezpečnosti? Okrem toho cenový rozdiel medzi zimnými a letnými pneumatikami činí približne 5 percent a to iba kvôli tomu, že je v nich viac prírodného kaučuku, ktorý má vyššiu cenu ako ten syntetický.

Mýtus č. 4 Sú pomalšie

Terajšie zimné pneumatiky sú schopné podávať maximálny výkon aj počas rýchlejšej jazdy. Nájsť je možné aj vysokovýkonné zimné plášte vhodné i do rýchlosti cez 200 km/h.

Mýtus č. 5 Zimné pneumatiky na hnacej náprave budú stačiť a nemusia byť rovnaké

Aby boli dosiahnuté správne jazdné vlastnosti, vždy je najlepšie vymeniť všetky štyri pneumatiky naraz. Ideálnym riešením je využívať na svojom automobile pneumatiky s rovnakým dezénom a typom. Ak by ste to nedodržali, hrozí vám veľké nebezpečenstvo pri náhlych zmenách v správaní sa vozidla.

Mýtus č. 6 Terénne vozidlá a SUV nepotrebujú zimné pneumatiky

Ako posledný mýtus, ktorý vyvrátime, je práve tento, že terénne vozidlá (SUV) nepotrebujú zimné pneumatiky. Aby sa aj s týmito vozidlami jazdilo bezpečnejšie a lepšie na snehu a ľade, musia mať rovnako zimné pneumatiky, ako iné osobné autá. Nie vždy pohon všetkých štyroch kolies je dostačujúci a dokáže pomôcť aj na snehu a ľade, ak máte na vozidle iba celoročné, či letné pneumatiky.
Tak čo, verili ste aj vy niektorým z týchto mýtov, ktoré sme uviedli? Pevne veríme, že sme vám pomohli správne sa zorientovať a do budúcnosti sa budete môcť lepšie zariadiť a hlavne v správny čas.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN