Koľko vydrží olej v motore? Pozor na "krajnú" životnosť oleja v motore auta!

Aký dlhý čas máte olej v motore svojho auta? Mali by ste to vedieť a dbať na správny čas výmeny starého oleja za nový. Vo všeobecnosti platí, že životnosť oleja je ovplyvňovaná viacerými činiteľmi. Olej postupom času začína byť znečistený, napríklad usadeninami zo spaľovania palivovej zmesi, či rôznych nečistôt z motora od ktorých olej očistil práve motor auta. To, ako s autom jazdíte, tiež bude vplývať na kvalitu oleja. Preto je potrebné neprekračovať hranice životnosti oleja, znamená to doby, kedy olej je schopný plniť si svoju hlavnú funkciu, na ktorú sa dáva do motora. Jeho primárnou funkciou je mazať časti v motore auta a ďalších jeho komponentov. Zlý olej nebude schopný mazať a chrániť časti motora pred zhrdzavením a skorodovaním. Olej je potrebný všade, aj do ventilov v motore a ak je nekvalitný, bude pôsobiť nekvalitne na všetko, kde je potrebný. Hrozí vážne poškodenie nielen motora, ale aj ostatných jeho súčastí.


Aké motorové oleje máme v ponuke?


Vyberáte nový motorový olej pre vášho tátoša? Vybert si ten správny motorový olej práve u nás. Na našej stránke nájdete všetky druhy olejov medzi univerzálnymi dielmi. Môžete si vybrať univerzálny motorový olej napríklad motorový olej CASTROL, motorový olej GM, motorový olej MOTORCRAFT, motorový olej SHELL, motorový olej TOTAL, motorový olej VAPSOIL alebo motorový olej FEBI. Podľa konkrétnej značky vozidla môžete u nás nájsť napríklad motorový olej BMW, motorový olej FORD, MAZDA, MINI, TOYOTA alebo NISSAN.


Čo dobrý olej vydrží a čo už nie?

Akým spôsobom svojím autom najčastejšie jazdíte? Radi jazdíte plynule a bez naháňania sa? Alebo uprednostňujete drsnejšiu jazdu štýl plyn-brzda?
Ak jazdíte často po obci a tiež si doprajete aj dlhé trasy vaším autom, syntetický olej javí známky opotrebenia po zhruba pätnásť tisíc kilometrov.
Špecifickej syntetický olej s predĺženou životnosťou vydrží skutočne toho viac, až o ďalších päť tisíc kilometrov viac ako klasický syntetický olej. Čím viac budete jazdiť športovejšie a drsnejšie, tým skôr znížite životnosť oleja v motore.


Myslite na to pri každej jazde. Ak si chcete byť istí na sto percent, či dodržujete správne interval výmeny oleja, riaďte sa pokynmi výrobcu auta. Ten stanovuje výmenný interval a ten dodržujte vždy. Buďte v tomto smere precízni, nič nepodceňujte, nepredlžujte ani neskracujte. Tak ako to radí výrobca, tak to dodržte vždy a budete mať zaručené, že robíte pre svoj motor a auto to najlepšie.
Našou radou ako predajcu veľkého počtu motorových olejov pre množstvo átuje, že pokiaľ neviete určiť, akým spôsobom teda jazdíte, jednoznačne fázu zámeny motorového oleja v motore svojho auta skráťte.
Nemusíte sa báť, že tak spôsobíte niečo zlé motoru. Opak je práve pravdou, skôr mu pomôžete. Myslite na to, že síce vás to bude stáť nejaký ten peniaz za nový motorový olej a prácu technika v servise, nie je správne ohrozovať dobrú kondíciu motora tým, že budete šetriť v nevhodnej oblasti. Motor sa vám poďakuje dobrým slúžením dlhé roky, ak aj vy budete pristupovať zodpovedne k úkonom, ktoré to potrebujú najviac.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN