Pravidelný servis auta: odkryje všetky skutočnosti, aj tie o ktorých neviete.

Téma pravidelných servisov je vždy a aj vždy bude aktuálna. Je to už raz tak. Používanie auta je úzko späté s opravami a tým aj so servisom. Predsa každý stroj a jeho súčiastky sa časom opotrebúvajú a tak sa môže kedykoľvek pokaziť. Práve pravidelné servisné intervaly majú zabezpečiť, aby sa všetkým vážnym poruchám predišlo.

Servis má svoj význam a funkciu 

Každý motorista a vodič, ktorý má svoje vlastné vozidlo, túži snáď iba po jednom: Voziť sa na svojom aute čo najdlhšie a bez zbytočných porúch a problémov. Je to možné, ale iba za predpokladu, že majiteľ auta bude schopný čosi obetovať pre dlhú životnosť svojho štvorkolesového miláčika. Obzvlášť čo sa týka jeho údržby a starostlivosti o technický stav. Nie nadarmo sa hovorí, že len úplne spoľahlivé vozidlo dokáže zabezpečiť šťastie a pohodlie posádky. V tomto smere má pomôcť odborný a spoľahlivý servis, ktorý bude pravidelne kontrolovať stav vozidla a bude schopný v pravý včas upozorniť na vznikajúce alebo už vzniknuté riziká s cieľom zlepšiť samotnú životnosť auta a oddialiť riziká nebezpečnej jazdy na danom vozidle.

Dôkladné posúdenie formy auta 

Aký ste šofér a majiteľ vozidla? Idete do servisu iba vtedy, ak sa už niečo vážnejšie pokazí na vašom aute? Alebo chodíte do servisu pravidelne, aby ste predchádzali čo najviac nevyhnutným opravám (problémom) s vozidlom? V zásade platí, že ideálne je chodiť na pravidelnú prehliadku po odjazdení povinného počtu kilometrov, kedy sa kontrola zacieľuje na kompletný technický stav. Vozidlo sa kontroluje vo všetkom a kompletne, čo mu umožní ochrániť ho pred ukrytými chybami.

Podvozok, geometria, brzdy 

Býva zvykom v autorizovaných servisoch, že vám ako prvé prekontrolujú podvozok vozidla. To preto, aby sa zistili možné opotrebenia častí na podvozku, predovšetkým chyby v tlmičoch a v celej ich sústave, tiež aj v ložiskách kolies, čapoch riadenia, respektíve aj v ďalších častiach podieľajúcich sa na samotnej kvalite jazdy. Okrem toho tieto nedostatky môžu spôsobiť ďalšie opotrebenie ešte stále funkčných častí a tým sa zhoršia vlastnosti aj týchto súčiastok. Takže následná oprava všetkých častí bude nákladnejšia v porovnaní s tým, keby sa včas opravili prvotné problémy jednej súčiastky, časti vozidla. Okrem podvozku sa v rámci kontroly reguluje nastavenie geometrie vozidla, ktorá je nesmierne nevyhnutná pre stálosť na vozovke a elimináciu znehodnotenia pneumatík. Kontrola je zacielená i na zanalyzovanie reálneho stavu bŕzd a celkového stavu brzdového systému s cieľom zabezpečiť celkovú bezpečnosť jazdy na kontrolovanom vozidle.

Nevyhnutný servis motorovej časti 

Kontrola motorovej časti sa skladá zo starostlivosti o najdôležitejšiu časť vozidla, ktorou je motor. Tá zahŕňa aj kontrolu a prípadnú výmenu oleja, posúdenie stavu palivovej sústavy a predovšetkým rozvodový remeň. Pokiaľ má už vážne opotrebenie, mohol by sa pretrhnúť a to by spôsobilo vám s vaším autom na ceste nemalé problémy. Okrem toho takáto kontrola je schopná včas odkryť chyby palivového čerpadla, alternátora alebo chyby na výfuku. Ako máte možnosť vidieť, pravidelná kontrola môže byť na nezaplatenie, dokonca môže eliminovať problémy vedúce až k ohrozeniu života v niektorých situáciách. Pokiaľ ste mali doposiaľ aute v záruku a tá vám už skončila, dbajte na pravidelné servisné prehliadky aj po tejto záruke. Istotne sa vám auto za takýto prístup poďakuje. A nehovoriac o vašich spolucestujúcich, ktorí budú takto oveľa viac chránení pri každej ceste s vami.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN