Pre všetky prípady: Toto náradie by ste mali mať v aute

Keď ste na ceste, dostávate sa do útrob tohto malého sveta a ten sa môže stať nebezpečným. Práve vtedy, keď to najmenej očakávate. Najmä ak sa vaše auto rozhodne štrajkovať. Takže čo s tým môžete robiť? Pravdepodobne nie ste mechanikom, avšak nezúfajte.  So správnym vybavením to zvládnete.

 

LifeHammer alebo iné zariadenie na únik z okna a zo spár bezpečnostných pásov

Táto malá položka by mohla byť vašou povinnosťou - doslova. Udržiavaný v blízkosti sedadla vodiča pomocou suchého zipsu alebo obojstrannej pásky vám môže dovoliť rozbiť okno alebo ak ste uväznený vo svojom aute. Taktiež môžete tiež odrezať bezpečnostný pás (tvrdý kus látky) veľmi rýchlo.

Čas je podstatný, keď máte nedostatok vzduchu. Ak ste napríklad pod vodou, auto je v ohni alebo sa ocitnete v inej nebezpečnej situácii. Dostať sa von rýchlo je oveľa jednoduchšie s týmto lacným a jednoduchým nástrojom.

 

Súprava kľúčov a skrutkovačov

Dokonca aj v najnovších automobiloch sa niekedy veci uvoľňujú, či už z vibrácií, ich veku alebo z iných dôvodov. Jednoduché utiahnutie toho, čo je voľné alebo nedrží tak, ako má, to rýchlo vyrieši. To môže byť mimoriadne užitočné pri voľnom pripojení svorkovnice akumulátora, pri skrútení hadicovej svorky alebo pri iných nie tak závažných problémov, ktoré sa odohrávajú pod kapotou vášho auta.

Aj keď nie ste automechanik, hľadanie niektorých problémov je jednoduché - jednoducho dávajte pozor na hlavné systémy a vyhľadajte voľné alebo odpojené sekcie.

Získajte súpravu s viacerými veľkosťami zásuviek a skrutkovačmi pre maximálnu flexibilitu a uistite sa, že ste sa oboznámili s tým, ako spolu fungujú a pri akých problémoch sa využívajú predtým, než ich uskladníte v kufri svojho auta.

 

 

 

Lepiaca páska

Môže to znieť trochu príliš jednoducho, ale páska môže potlačiť nespočetné množstvo porúch. Od poškodenej karosérie po ohýbačoch blatníkov až po dočasné núdzové opravy na hadiciach a iných častiach môže lepiaca páska váš automobil dostať späť do pohody na dlhú dobu, bez toho, aby uviazol v opravovni. Je tiež užitočná v milióne ďalších neautomobilových situácií a problémov, ktoré sú s nimi späté. Nezabudnite zakúpiť kvalitnú pásku, pretože takáto lepiaca páska zabezpečí, že sa veci lepšie lepia a vo vyššom rozsahu teplôt.

 

Vlečný pás

Táto dĺžka super silnej tkaniny môže byť použitá na oveľa viac ako vyťahovanie starého auta vášho kamaráta - aj keď je to skvelé aj pre tento problém. S ťažným popruhom môžete presunúť inak zablokované vozidlo na krátke až stredné vzdialenosti.

Nezabudnite si prečítať návod na používanie a nájsť správne odtiahnutie a ťažné body pre vaše vozidlo skôr, než ho pridáte do kufra vášho auta. Ak by ste ho mali používať, nesprávne umiestnený popruh môže rýchlo spôsobiť ešte väčšie škody, ak je pripojený k nesprávnej časti konštrukcie vozidla.

 

 

 

Prepojovacie káble

Vybitá batéria je frustrujúca bez ohľadu na príčinu. Takýto jednoduchý kus vybavenia a napriek jeho zlyhaniu môže úplne zablokovať auto. Dokonca aj keď samotná batéria už nedokáže udržiavať nabíjanie, sada prepojovacích káblov vás môže vrátiť späť na cestu, aby ste sa dostali k najbližšej benzínke.

Vyberte si ťažké káble s trvanlivými, kvalitnými pružinovými svorkami na každom konci. Správna sada prepojovacích káblov je užitočnejšia a bude pracovať so širším spektrom automobilov a nákladných automobilov.

 

Ďalší skvelý pomocník - nôž

Pre veci, ktoré musíte oddeliť alebo zbaviť sa ich, je vhodný práve tento pomocník. Povedzme, že časť vášho nárazníka je zlomená, trie sa proti pneumatike a nemôže byť opätovne zaistená - jednoducho odpojte poškodenú časť a vráťte sa späť na cestu.

Uistite sa, že dostanete nôž, ktorý bezpečne zaistí jeho čepeľ, ak sa rozhodnete pre skladací nôž (pevné nože môžu byť ešte oveľa užitočné vďaka svojej vnútornej sile) – nechcete predsa, aby sa čepeľ noža náhodne ocitla na vašej ruke a zhoršila už aj tak dosť zlú situáciu.

 

 

Na akých ďalších pomocníkov netreba zabúdať?

 

Reťaze na pneumatiky

Či už je vaše vozidlo poháňané prednými kolesami, pohonom zadných kolies alebo pohonom všetkých kolies, reťaze vás môžu pri správnom používaní dostať z nejednej nezávideniahodnej  situácie. Uistite sa, že ste si prečítali pokyny, kde nájdete podrobnosti o tom, ako alebo či by ste ich mali používať.

 

Škrabka na ľad

Toto je úplnou samozrejmosťou. Napriek tomu, na škrabku veľa ľudí zabudne alebo ju nechá doma v garáži. Odstránenie ľadu z okien je životne dôležitou súčasťou bezpečnej jazdy v zime a priznajte si, že všetko ide jednoduchšie pomocou tohto účelového nástroja. Nespoliehajte sa na kreditnú kartu, tá neslúži na tento účel.

 

Baterka

Je pekné si myslieť, že všetky problémy na ceste sa stanú počas jasného, slnečného dňa, ale čo keď sa veci v noci zhoršujú? Váš smartphone môže pracovať, ako baterka, aby vás dostal z postele do kúpeľne, ale ak budete chcieť skutočnú baterku a v noci máte na ceste neodkladnú prácu alebo v menej prístupných oblastiach auta, a to aj pri dennom svetle, tak baterka by mala mať vo vašom aute miesto.

Nájdite baterku s magnetom na boku pre jednoduchšie používanie bez použitia rúk. Nezabudnite pravidelne meniť batérie. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať trvalý zdroj svetla na niekoľko hodín alebo dokonca celú noc.

 

Tlakomer pneumatík

Venujte zvláštnu pozornosť tlaku v pneumatikách počas zmien v ročných obdobiach. Teplota okolia môže mať prekvapivo veľký vplyv na tlak vzduchu vo vašich pneumatikách, ale to viete iba vtedy, keď kontrolujete tlak pneumatík každý týždeň.

Aby ste na to nezabudli, skúste nastaviť rutinu. Nech sa to stane súčasťou vášho pondelkového rána alebo piatkového večera. Ak ste sa vydali na dlhú cestu, vždy pred vycestovaním skontrolujte tlak v pneumatikách.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN