Pripravte sa na zimu kvalitnými pneumatikami!

Ako ste na tom vy so svojím automobilom? Ste pripravený na prvý sneh so svojim pneumatikami, ktorý vás môže prekvapiť už v najbližšom období? Alebo odkladáte samotnú kontrolu pneumatík ešte na neskoršie obdobie? Pokiaľ ste práve tými, čo majú ešte čas, respektíve plánujú kúpu nových zimných pneumatík, v našom článku predstavíme niektoré z tých cenovo dostupnejších pneumatík, ako aj tých top najlepších pre náročnejších motoristov. Nech sa páči, prečítajte si.

Pravidelnosť výmeny je dôležitá

Predpísaná hranica výmeny zimných pneumatík je každé 4 roky. Pri takomto trende sa skutočne jedná o značne finančne drahú záležitosť. To je dôvod, prečo každý motorista sa usiluje o to, ako ušetriť a usporiť čo najviac kúpou nových zimných pneumatík. Avšak na druhej strane mnohí zabúdajú na bezpečnosť a zdravie nielen svoje, ale i všetkých, ktorí si sadnú do vozidla.

Radšej lacnejší variant, ale kvalitný

Prečo je tomu tak? Odpoveď je jednoduchá. Lacné pneumatiky nemusia vždy poskytovať dostatočnú ochranu na snehovom povrchu a je iba otázkou času, kedy vznikne nehoda. Z tohto pohľadu sa zaručene oplatí siahnuť po kvalite a cenovo dostupných pneumatikách, rovnako aj na zimné obdobie, nielen na to letné. V praxi a na trhu je možné zohnať jeden kus kvalitnej pneumatiky i pod 35 Eur. Pokiaľ v zimnom období nejazdíte veľa, siahnite po lacnejších pneumatikách, ktoré sa však svojím zložením a kvalitou vyrovnajú tým drahším variantom a značkám. Pokiaľ si spravíte prieskum trhu, rýchlo získate prehľad. My vyberáme napríklad českú osvedčenú značku pneumatík Barum Polaris 3 alebo Hankook W442.

Vsaďte na osvedčenú kvalitu zimných pneumatík

Pokiaľ ste aktívnymi vodičmi a rovnako si aj radi potrpíte na značku, či kvalitu, máte aj tento rok široký výber pneumatík. Trh rozhodne nespí a výrobcovia to dobre vedia, preto reagujú aj na najnáročnejšie požiadavky motoristov. Najčastejšie ide o zlepšenie zloženia samotnej pneumatiky a rovnako aj lepšie spracovanie dezénu, ktorý spĺňa dokonalejšiu schopnosť priľnúť na mokrejšiu, snehovú a tiež aj na suchú vozovku. Samotné drážky oveľa lepšie odvádzajú vodu aj snehovú prikrývku. Výrobcovia dbali aj na lepšie odhlučnenie pneumatík, čo je ďalšou novinkou.

Tipy na zimné pneumatiky

Výrobcov je veľa, trh je presýtené, tak pre ktoré pneumatiky sa rozhodnúť? Nezúfajte, tu sú dva naše tipy. Rozhodne nespravíte zle, ak siahnete po pneumatike Continental TS850S (náhrada pneumatiky Continental TS830). Tento typ pneumatiky je predpísaný pre skôr športové vozidlá, pri ktorých sa predpokladá, že sa využijú všetky vlastnosti tejto pneumatiky, predovšetkým na zníženie spotreby a lepšie jazdné vlastnosti na všetkých povrchoch. Neveríte, vyskúšajte.

Druhým naším tipom je pneumatika Michelin Pilot Aplin 5 (nástupca pneumatiky Michelin Pilot Aplin 4). Má vynikajúce vlastnosti obzvlášť na snehu, pretože ak je v styku so snehom, správa sa ako účinné ozubené koleso, ktoré zvládne každú prekážku. výbornú priľnavosť ku každému povrchu a veľmi pohotovo zaberá. Snáď už netreba nič dodávať, je potrebné len vyskúšať. Rozhodne by ste mali zvážiť, aké pneumatiky obujete svojmu miláčikovi pred nastávajúcom zimou, aby ste ju zvládli v zdraví a bez nehody. Uvedomujeme si, že to bezpečná jazda v zime nie je iba o zimných pneumatikách. Zimná príprava auta sa týka viacerých častí, rozhodne sa k nim dostaneme aj na našom webe. Preto nás sledujte a dozviete sa ďalšie naše tipy.

 

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN