Rady pre jazdu v letnom období

S letom sa spájajú dovolenky, vyššie teploty a častejšie jazdy autom na dlhšie trate. Je potrebné si pri jazde autom dávať pozor na isté zvláštnosti ako napríklad v zimnom období. Počas leta v aute náš organizmus (ako aj celej posádky) kvôli vyšším teplotám trpí viac, rovnako ako motor Vášho tátoša. Situácia sa zhoršuje predovšetkým pri jazde na dlhšie trasy. Na čo si dávať pozor, čo robiť a ako to robiť správne? Čítajte ďalej, dozviete sa viac ...


V tomto smere chceme aj my zdôrazniť pár všeobecných a dôležitých rád a výstrah, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu počas jazdy svojím štvorkolesovým tátošom:


1. Je potrebné pravidelne prijímať tekutiny do tela počas šoférovania v aute. Je to tak, že dehydrované telo je skôr unavené, ľahšie podľahne vyčerpanosti a veľmi nebezpečnému mikrospánku. Výhodou je, ak máme v aute klimatizovanú odkladaciu skrinku, kde drink zostane v optimálnej teplotena konzumáciu (samozrejme, že sa bavíme o nealkoholickom drinku .).


2. Zatočne "účinne" s mikrospánkom za volantom. Najväčšie nebezpečenstvo plynúce z veľkej únavy z dlhej jazdy autom (a to nielen v letnom období). V tomto smere pomôže zvýšiť príjem čerstvého vzduchu do kabíny vozidla a nevyhnutná je tiež pravidelná prestávka počas dlhšieho šoférovania (účinné sú napríklad aspoň desaťminútové prestávky po dvoch až troch hodinách šoférovania). To, že potrebujete ako vodič prestávku značí predovšetkým rýchla strata koncentrácie, častejšie zívanie za volantom, častejšie trúbenie okoloidúcich šoférov pri bezdôvodnom prechádzaní do ich jazdného pruhu, čo je veľmi nebezpečné pre Vás, Vašu posádku, ako aj ostatných účastníkov premávky. Všetky takéto príznaky dávajú najavo, že ak by ste si neodpočinuli či neodstavili vozidlo, hrozí Vám riziko mikrospánku a tragické následky.


3. Udržiavajte si príjemnú teplotu v kabíne vozidla vďaka účinnej a dobre fungujúcej klimatizácii. Klimatizovaný priestor kabíny vozidla rovnako pomôže udržať naše telo a myseľ v dobrej kondícii bez nebezpečnej únavy a vyčerpania. Preto je dôležité starať sa o dobrý stav a funkčnosť klimatizácie vo svojom aute, ak ju máme. Doprajte jej pravidelné čistenie a dezinfekciu, aby Vás nesklamala aj počas dlhšej jazdy na dovolenku. Využiť na tento účel odporúčame kvalitný ČISTIČ KLIMATIZÁCIE K2 150 ml alebo K2 DOCTOR ČISTIČ KLIMATIZÁCIE 500 ml. Myslieť treba aj na to, že pri čistení klimatizácie v aute je potrebné vždy vymeniť aj peľový (kabínový) filter. Práve cez tento filter sa čistí všetok vzduch prechádzajúci klimatizáciou (preto ak bude tento filter silno znečistený a zanesený napríklad špinou, baktériami a vírusmi, budeme dýchať znečistený a škodlivý vzduch nielen Vy, ale aj celá posádka). Len s čistou klimatizáciou a čistým peľovým kabínovým filtrom si budeme môcť dopriať v kabíne svojho "tátoša" príjemný, čistý, zdravý a svieži vzduch, ktorý nás udrží v strehu a pozornosti aj počas dlhšieho cestovania.


4. Dopriať si kvalitný spánok pred dlhou jazdou autom je na nezaplatenie. Vždy sa usilujte pred dlhšou cestou autom dopriať si niekoľkohodinový spánok, aby Vás nepochytil práve v tej najnevhodnejšej chvíli pokiaľ Vás čaká šoférovanie (ak budete cestovať ako spolujazdec, zdriemnuť si budete môcť kedykoľvek, ako vodič sotva).


5. Spríjemnite si samotný vzduch v kabíne auta vôňou, ktorá poteší Vaše zmysly a Vašich spolucestujúcich. Spoľahnúť sa pritom môžete aj na naše kvalitné osviežovače vzduchu, napríklad osviežovač K2 STEREO v rôznych vôňach, napríklad Vanilla. Dostupné sú tiež vône jablko, zelený čaj, oceán, citrón, jahoda, pomarančová palma a podobne. Ak sa však chcete odlíšiť od ostatných osviežovačov, využite práve osviežovače vzduchu v podobe kľúča do auta. Takým je napríklad osviežovač vzduchu K2 FRESH KEY MANDARINKA (dostupné sú aj v inej vôni, stačí si vybrať podľa aktuálnej ponuky v našom eshope). Vyskúšajte aj membránovú vôňu do auta, napríklad K2 CARAT WONDERFUL CITRUS, či osviežovač vzduchu K2 CARO OCEÁN 4 ml vo fľaštičke (jeho výhodou je, že sa dá pomocou šnúrky umiestniť aj na skryté miesto pod sedadlo). Unikátnym osviežovačom do auta je autoparfém s rozprašovačom K2 COSMO AUTOPARFÉM 50 ml napríklad s vôňou citróna alebo aromatická vôňa s automatickou reguláciou CREO napríklad s vôňou VANILLA 8 ml. Vždy si vyberajte osviežovač vzduchu do auta, ktorý najviac ladí Vašim zmyslom a nezabudnite aj na ostatných, čo s Vami cestujú (nie je nič horšie príliš aromatický osviežovač vzduchu do auta, ktorý znepríjemňuje celú jazdu autom, ktorá trvá aj niekoľko hodín).


6. S lepším a čistejším vzduchom v kabíne auta súvisí aj čistota interiéru vozidla. Dbajte na dokonalú čistotu interiéru pred vyrazením či už na svoju dovolenku alebo na pracovnú alebo inú cestu. Vyčistite celý interiér auta vrátane palubnej dosky. Prach je všade vôkol nás, v kabíne auta nevynímajúc. V rámci prevencie použite kvalitný produkt K2 Polo Cocpit Fahren 750 ml sprej na leštenie a čistenie palubných dosiek.


7. Počas leta a letného cestovania autom musíte rátať na cestách aj s väčším množstvom zahraničných turistov a motoristov, ktorí nové miesta ktoré chcú spoznať, dostatočne nepoznajú tak ako Vy. Prispôsobte preto rýchlosť jazdy aj takýmto javom a zvýšte vždy ostražitosť a pozornosť, ak pôjdete za takýmito šoférmi alebo ak pôjdu pomalšie pred Vami. Myslite na to, keď čo robíte Vy v podobnej situácii na cudzom mieste, keď neviete, kam máte odbočiť či odstaviť svojho "tátoša". Viac rešpektu a ohľaduplnosti na letných cestách vôbec nezaškodí, pretože práve letný čas je časom zvýšenej premávky, častých dovoleniek a aj sťahovania sa národov.


Ako zvládate Vy svoju dlhšiu trasu autom práve v tomto letnom období? Máte svoje osvedčené rady, ktoré pomôžu druhým motoristom a našim čitateľom? Pošlite nám ich cez kontakt nášho eshopu a radi ich spracujeme do nového článku.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN