S voskovaním auta získate veľmi veľa. Spoznajte kvalitné autovosky a pasty na karosériu auta.

Dobre udržiavaný lak je obrazom každého majiteľa vozidla. V rámci vonkajšieho ošetrenia karosérie auta sa nevypláca čakať až na to, kým Vám slnko, mráz či iné neduhy počasia preukážu nejaké známky opotrebenia na laku Vášho tátoša. Platí, že dnes sa nič také nemusí stať, pretože je dostupných veľmi veľa autokozmetiky, ktorá Vám pomôže ošetriť a ochrániť akýkoľvek lak vozidla. Pozrime sa na niektoré z najlepších autovoskov a voskových pást či ďalších prípravkov, ktoré sú pre nás motoristov dostupné.


Tekuté vosky na automobil


Tekuté vosky sa vyznačujú heslom "Nastriekať a leštiť". Jednoduchšie a rýchlejšie nanášanie v porovnaní s tuhými voskami či pastami.

Z pestrej škály kvalitných značiek (predovšetkým TURTLE WAX a K2) tekutých voskov na karosérie áut, vyberáme originálny tekutý autovosk TURTLE WAX ORIGINAL (500 ml). Tento šetrne zbavuje karosériu každého auta rôzneho znečistenia (špiny) a tiež aj oxidácie na karosérii. Po použití tohto druhu tekutého vosku "originál" zostáva lak krásne žiarivý a ligotavý. Popritom je lak karosérie lepšie chránený pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Výhoda tohto typu autovosku spočíva v tom, že je možné ho použiť na všetky laky (metalizované nevynímajúc).

Druhým variantom tohto typu tekutého vosku je tekutý autovosk na metalický lak TURTLE WAX METALLIC WAX (500 ml). Tento autovosk je v porovnaní s tým prvým priamo určený na nové metalické laky, ako aj na staršie typy karosérií áut všetkých farebných odtieňov. Výhodou tohto typu vosku je, že sa skladá z osobitných prvkov, ktoré chránia každý metalický lak pred nevyhovujúcimi klimatickými zmenami. Turtle Wax Metallic sa veľmi jednoducho nanáša na lak auta a stačí ho len dokonale preleštiť. Výsledkom je krásny ligotavý lak bez nečistôt, škrabancov s dlhotrvajúcim účinkom.

Tretím typom tekutého autovosku z dielne Turtle Wax je autovosk s teflónom TURTLE WAX PLUS TEFLÓN (500 ml). Nový typ autovosku s prídavkom teflónu, ktorý dokonale odpudzuje vodu a ochraňuje lak auta dlhodobo, až po dobu celého roku. Je vhodný na každý povrch auta, vrátane metalízy. Detailný návod použitia tohto produktu nájdete v príbalovom letáku alebo na samotnom obale.


V prípade že hľadáte vosk s ktorým odstránite aj jemné škrabance presne podľa farebnej škály karosérie Vášho tátoša, siahnite radšej po farebnej politúre (farebnom vosku s korekčnou tyčinkou). Tento typ vosku dodá každému "tátošovi" zvonka bezchybný a dokonalý vzhľad, ktorý je možné dosiahnuť za pomerne krátky čas priamo u Vás doma. Jeho výhodou je, že je možné vybrať si presný farebný odtieň vosku presne podľa farby karosérie vozidla (ešte navyše s farebnou korekčnou tyčinkou v rovnakom odtieni, pomocou ktorej možno prekryť drobné škrabance a nerovnosti na laku). Farebný odtieň tohto autovosku spolu s korekčnou tyčinkou opticky eliminujú nedokonalosti na laku každého auta. Navyše zabezpečíte tak svojmu vozidlu dlhodobú ochranu pred škodlivým UV žiarením a inými neduhmi počasia. Vyblednutie karosérie nebude potrebné už viac riešiť. Vyberte si priamo z nášho eshopu z viacerých odtieňov vosku s korekčnou tyčinkou, napríklad bielej, červenej, modrej, čiernej, zelenej, striebornej, tmavozelenej, tmavomodrej, tmavočervenej politúry na karosériu auta.


Značka K2 ponúka v oblasti tekutých autovoskov takisto celý rad kvalitných produktov za výhodné ceny. Odporúčame napríklad tekutý vosk K2 SPID WAX na mokré karosérie v praktickom rozprašovači. Výhodou tohto autovosku je, že sa veľmi jednoducho nanáša na každý typ karosérie, nakoľko sa aplikuje rozprašovačom. Navyše je možné ho nanášať na mokrú karosériu, čiže netreba sušiť karosériu ako u väčšiny autovoskov (rovnako je možné ho použiť aj na suchú karosériu). Chráni dlhodobo lak pred nečistotami (ako je soľ, špina, prach), tiež pred UV žiarením a ostatným vplyvom počasia. Druhým typom tekutého autovosku od výrobcu K2 je vosková politúra K2 balzám (700 ml). Slúži na veľmi jednoduché, rýchle a praktické vyleštenie a ochranu laku karosérie vozidla (starší, nový, metalický respektíve všetky druhy farebných odtieňov). Najlepšie je ho použiť na nové laky, no nič nepokazíte aj pri použití na starší lak karosérie. Renovuje prirodzenú sýtosť pôvodnej farby laku a výsledkom je vynikajúci vzhľad laku auta.


Tuhé pasty a vosky na auto


Tak ako je dnes bohatá škála tekutých autovoskov, tak rovnako to isté platí aj v prípade tuhých voskov na autá. Tieto vosky respektíve voskové pasty sa nanášajú pomocou špeciálnej hubky, krúživými pohybmi v presne stanovenej, najlepšie v rovnomernej vrstve. Treba ich vždy nechať zaschnúť (ale pozor na správny čas schnutia, najlepšie to vyčítať z návodu v príbalovom letáku) a následne preleštiť špeciálnou handričkou či utierkou (najlepšie špeciálnou handrou na to určenou od výrobcu vosku či pasty). Napríklad vosk v podobe brúsnej pasty s voskom K2 TEMPO TURBO (230 g) slúži na veľmi rýchlu, šetrnú a cenovo dostupnú ochranu laku auta. Výhodou je, že pri tomto produkte dostanete 3v1, pretože pasta účinne čistí, voskuje a zároveň aj leští všetky znehodnotené (odreté) časti laku karosérie (vrátane metalického). Iným druhom voskovej pasty značky K2 je produkt K2 ULTRA WAX (300 ml). S touto voskovou pastou nič nepokazíte, práve naopak. Jedná sa o produkt najvyššej akosti na konzerváciu a leštenie všetkých druhov lakov (predovšetkým metalizovaných). Lak s touto voskovou pastou dokonale ochránite pred škodlivým UV žiarením, kyslým dažďom, soľou, navyše s ňou dosiahnete dlhotrvajúci účinok a lesk (vysoký podiel čistého vosku Carnauba).

Osobitným druhom produktu na lak auta je ílovitá hlina od značky K2 na znečistený lak. Jedná sa o veľmi kvalitný a mäkký druh hliny určený na odstránenie silnejších nečistôt z laku, ktoré nie je možné odstrániť bežným umytím auta. Jedná sa o silno agresívne zvyšky hmyzu v prednej časti nárazníka auta, smoly, živice či asfaltu po bokoch dverí či ich spodnej časti v okolí podbehov a podobne. Ílová hlina pomôže vždy a všade tam, kde bežný autošampón zlyhá. Je vhodná na všetky druhy laku, nešpiní a nepoškriabe. Odporúčame použiť hlinu pred samotným leštením a následne aplikovať niektorý zo spomínaných voskov. Ílová hlina sa osvedčila aj pri čistení kolies (diskov) z ľahkých zliatin.

Ďalšia značka Turle Wax ponúka napríklad voskovú pastu TURTLE WAX VOSK PASTA originál (250 g), ktorá zaručuje bezproblémové eliminovanie nečistôt a jemnú oxidáciu laku. Pôsobí dlhodobo a zabezpečuje tiež dlhodobý efekt čistého a lesknúceho auta. Vhodná je na všetky druhy lakov (metalizovaného nevynímajúc). Špeciálnou pastou z dielne Turtle Wax je pasta na odstraňovanie škrabancov TURTLE WAX SAFE CUT (150 ml). Táto hustá pasta teda slúži všetkým majiteľom áut, ktorí majú napríklad v okolí kľučiek na dverách alebo okolo zámkov drobné škrabance či iné ryhy. Pomocou tejto pasty je možné všetky takéto nedokonalosti z laku auta účinne odstrániť (vrátane metalizovaných a bezfarebných).


Čo dodať v samom závere nášho článku, kde sme si predstavili vosky, ako ste ich ešte nepoznali? Pamätajte si pred aplikáciou každého typu vosku, že ako prvé pred samotným voskovaním musíte svojho tátoša dôkladne umyť a očistiť od prachu, nečistôt a špiny, ktoré sa isto nachádzajú na karosérii (laku). Možno, že nie sú viditeľné na prvý pohľad, ale zaručene sú tam a je potrebné sa týchto látok zbaviť pred každým voskovaním. Využiť pritom môžete niektorý z autošampónov, ktorý máme tiež v ponuke. Po dôkladnom umytí potom nasleduje zmytie auta vodou a vysušenie (najlepšie jelenicou). Až po takejto dôkladnej príprave Vášho tátoša môžete pristúpiť k samotnému voskovaniu s voskom (možno práve niektorým z tých, čo sme si predstavili v tomto článku).

Nezabúdajte na to, že ako vyzerá lak Vášho tátoša, takú mienku budú mať o Vás ako majiteľovi všetci tí, čo Vaše auto uvidia. Dnešné vosky na autá ponúkajú v sebe oveľa viac, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Nepodceňte preto ani Vy dôkladnú starostlivosť o lak Vášho tátoša ...

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN