Príliš nízke teploty a nemôžete naštartovať auto? Možno stuhla nafta aj vo vašom "tátošovi". Tipy, ako to čo najlepšie vyriešiť!

Príliš nízke teploty a nemôžete naštartovať auto? Možno stuhla nafta aj vo vašom "tátošovi". Tipy, ako to čo najlepšie vyriešiť!
Zima je v plnom prúde a tá tohtoročná nás pomerne dlho trápi nízkymi arktickými teplotami, najmä počas nocí. Vedzte, že príliš nízke teploty vôbec neprospievajú ani palivám, najmä nafte. Ak ste majiteľom dieselového motora, tak myslite na to, že pokiaľ v noci prituhne, môžete mať o starosť navyše, najmä so štartovaním. Tie môžu vzniknúť práve stuhnutím nafty alebo oleja. V tomto smere môžu pomôcť vhodné aditíva do nafty a oleja. Čo je o nich dobré vedieť?

Prečo mrzne nafta?  


Pre naftu je riziková teplota mínus sedem stupňov. Najmä preto, lebo sa v nej vytvárajú voskovité parafíny. Pri spomínanej teplote to väčšinou nie je problém, nakoľko trochu zhustená nafta prejde palivovým filtrom. Väčšie problémy vznikajú, ak teploty klesnú ešte nižšie. Tohtoročná zima je zrejme toho dôkazom, že ešte nižšie teploty pod mínus sedem stupňov sú skutočne problematiké pre dieselové motory.


Ako môžete pomôcť motoru a palivu?  


Vsaďte na pridanie aditíva do paliva vášho palivového systému. Aditívum napríklad K2 DFA-39 50 ml je aditívum proti tuhnutiu nafty do mínus 39 stupňov. Ak chcete práve toto aditívum, kliknite priamo na túto stránku, kde si ho môžete prezrieť a tiež aj zakúpiť. Aj toto, ako aj iné aditívum do nafty pomáha udržiavať naftu v normálnom stave, ako pri bežných podmienkach, čiže ju obohacuje zložkami, ktoré ochraňujú naftový motor najmä počas zimy a tuhých mrazov. Dokonca toto aditívum pomáha znižovať spotrebu paliva o takmer päť percent. Pôsobí tiež proti zrážaniu krystálov parafínu a upchávaniu palivového filtra až do teploty mínus 39 stupňov. Tiež prečisťuje trysky, premazáva palivového čerpadlo a eliminuje vznik korózie v palivovej sústave. Viac o tomto produkte, ako aj o ďalších aditívach a produktoch na čistenie palivovej sústavy, nájdete priamo na našom eshope.


Na čo ešte pamätať?  


Pred samotnou aplikáciou aditíva je potrebné si uvedomiť, kedy bola uskutočnená posledná výmena palivového filtra. Odporúčame ho vymeniť pred začiatkom zimy. Má to svoje opodstatnenie aj v súvislosti s zhustnutím nafty. Práve nevymenený palivový filter spôsobuje zníženie teploty filtrovateľnosti nafty bez ohľadu (ne)použitia aditíva. Čiže aj zanesený a starý filter môže zapríčiniť problémy so štartovaním vášho auta, ak máte dieselový motor.


Aditívum do motorového oleja 


Okrem aditíva do palív, existujú aj aditíva respektíve prísady do (nielen) motorového oleja. Konkrétne aditíva do motorového oleja? Napríklad takou prísadou je aj produkt K2 Militec, 100 percentná syntetická prísada do oleja, s podporou najpokrokovejšej technológie nanočastíc. Tento produkt znižuje trenie a teplotu vznikajúcu medzi trecími kovovými plochami. Je možné tento produkt použiť do motorov, prevodoviek, hydraulických zariadení, na čistenie a konzerváciu a podobne.
Práve počas zimy máte ďalšiu možnosť, ako pomôcť svojmu štvorkolesovému miláčikovi. Práve takéto aditíva a prísady skvalitňujú mazacie vlastnosti. Okrem toho zlepšujú trenie pohyblivých súčastí motora, stupňujú ich odolnosť a v konečnom dôsledku zjednodušujú chod všetkých častí motora. Výsledok je jasný – nižšia spotreba, ako aj zníženie nebezpečných látok a zdokonalenie chodu motora.


V prípade vašich otázok sme pripravení vám pomôcť pri výbere najvhodnejšieho aditíva či už do palivovej sústavy alebo do motora vášho štvorkolesového tátoša. Vedzte, že nie ste sami pri vašom probléme s vaším miláčikom. Náš tím PDMauto vám vždy poradí!

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN