Súčiastky od iného výrobcu automaticky neznamenajú podvod

Aj vám sa stalo, že ste boli na pochybách, keď ste v balení našli výrobok od iného výrobcu? Na súčiastke od renomovanej značky je uvedený iný výrobca. Je to v poriadku? Alebo sa máte obávať či nejde o falzifikát? Zbavte sa všetkých pochýb. Nemusí to znamenať, že ide o podvod. Chcete vedieť, ako tento proces funguje?

 

 

 

Buďte ostražití

 

Poznáte nejeden prípad, kedy bol zákazník nechutne oklamaný. Nestaňte sa preto ďalšou obeťou podvodu. Dôležité je mať oči na stopkách. V prípade, že si kupujete autodiely od neznámeho výrobcu, mali by ste zbystriť pozornosť.

 

Podvodníci číhajú na každom rohu a striehnu na vhodnú príležitosť. Nákup neoverených autodielov by vás mohol stáť množstvo peňazí. A nielen peňazí, ale takáto kúpa by vám pekne zdvihla tlak.

 

Alfou  a omegou je zakúpiť autodiely od renomovaných a overených výrobcov, s ktorými majú zákazníci tie najlepšie skúsenosti. Ak si dôkladne výrobcu preklepnete, môžete sa do budúcna vyhnúť viacerým problémom.

 

V prípade, že si o výrobcovi zistíte, ako dlho pôsobí  na trhu, aké sú recenzie zákazníkov a či daná firma koná v rámci lojálnosti, máte vyhraté.

 

Akonáhle zistíte presný opak, ruky preč. Takouto kúpou by ste si mohli privodiť nejeden malér. A to určite nechcete.

 

Čo v prípade, že o výrobcovi si nedokážete zistiť takmer nič? Ani táto alternatíva neznie vábne. Priam z nej sála podvod. V tomto prípade je lepšie sa od výrobcu dištancovať. Kto z vás by chcel prispievať do kasy podvodníkom?

 

 

 

Podvodníci dokážu na ľudskej nepozornosti zarábať milióny!

Dozaista ste minimálne raz započuli o tom, ako sa zistilo, že polícia vypátrala, aký raj si vytvárajú podvodníci pri predaji falošných súčiastok. Polícii sa neraz podarilo zaistiť falzifikáty v hodnote približne 200-tisíc eur. Niekedy sa sumy môžu šplhať až na astronomických 600-tisíc eur. To už nie je zanedbateľné číslo. Je teda viac než isté, že falošné autodiely a ich predaj sa tak stáva živnou pôdou pre naozaj veľmi výhodný biznis.

 

Najväčšie nebezpečenstvo predstavujú použité náhradné diely vyrobené z nekvalitných materiálov, ktoré sú následne montované do vozidla.

 

Dôsledkom takejto nedbanlivosti je dopravná nehoda. Dopravné nehody, ktoré sú zapríčinené napríklad zlyhaním brzdového systému, ktorý je zostavovaný z falzifikátov náhradných dielov, máva často fatálne následky. Na prvom mieste je ostražitosť, vďaka ktorej ochránite nielen seba, ale aj ostatných navôkol.

 

Nebezpečenstvo tejto nelegálnej činnosti spočíva v oklamaní spotrebiteľa. Ten si zakúpi náhradný diel, o ktorom je presvedčený, že nesie vlastnosti originálu. Spotrebiteľ následne zaplatí za hodnotu originálu. Častokrát však zaplatí sumu, ktorá je vyššia, než ako keby si zakúpil samotný originál.

 

 

 

Nemusí ísť nutne o podvod!

 

U zákazníka je najväčšou podstatou vybudovať si dôveru v konkrétny e-shop. Výrobca by mal na tento fakt neustále prihliadať.

 

V autodieloch sa častokrát stáva, že výrobca nevyrábajúci konkrétnu súčiastku zakúpi od iného výrobcu a následne ju vydáva za svoju.

 

Znie to podvodne? Aj keď sa vám to tak zdá, nemusí to tak byť. Množstvo zákazníkov nemá o takúto kúpu záujem. Majú strach a nechcú byť oklamaní. Je to pochopiteľné.

 

Zákazník si to vyloží po svojom a pokladá to za podvod. Myslí si, že výrobca sa ho snaží oklamať v snahe zbohatnúť na jeho hlúposti. To však nemusí byť pravda. Nejde o žiadne klamstvo. Ani o snahu profitovať na zákazníkovi takýmto neprimeraným spôsobom.

 

Výrobca môže spolupracovať s viacerými firmami, ktoré zabezpečujú výrobu súčiastok v rovnakej kvalite, ako by ho vyrábala ona sama

 

Vyvíja snahu v to, aby znížil neprimerane vysoké náklady na výrobu súčiastok a hľadá firmu, ktorá ich vyrobí za primerané ceny v rovnakej kvalite

 

Ak je príliš veľký záujem o výrobu súčiastok a ide o masovú výrobu, musí nájsť niekoho, kto by mu v tomto smere pomohol

 

V týchto prípadoch nejde o žiadny podvod. Súčiastky majú rovnakú kvalitu. Tŕňom v oku viacerých ľudí je práve to, že si myslia, že výrobca sa ich snaží prekabátiť. V tomto prípade je nutná komunikácia, na základe ktorej sa zákazník dozvie, aká je pravda.

 

 

 

Máte pochybnosti? Pýtajte sa!

- Nebojte sa otvorene pýtať e-shopu na to, odkiaľ súčiastky pochádzajú

- Ak vám e-shop nevie odpovedať na vaše otázky, zrejme niečo nie je v poriadku

- V prípade vzájomnej kooperácie môžete osloviť e-shop a pýtať si referencie na výrobcu

- Ak je všetko v poriadku, hor sa nakúpiť!

 

Záver

 

Opatrnosti nie je nikdy dosť a toto je iba pár bodov, ktoré by vám mohli dopomôcť k tomu, aby ste sa nestali obeťou podvodu. Avšak nie vždy je všetko tak, ako sa zdá. Ani to, že firma súčiastky zakúpi od iného výrobcu, nemusí znamenať podvod.

Kupujete v renomovanom eshope? Ak ste odpovedali kladne, tak zahoďte strach. Nepripravte sa o príležitosť nakúpiť si kvalitné súčiastky za rozumné ceny. Takáto investícia sa určite oplatí. Stačí si len správne vybrať..

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN