Technické spreje (nielen) do auta. Zorientujte sa lepšie v ich pestrej ponuke.

Aby všetko dobre pracovalo bez akýchkoľvek problémov a ťažkostí, je potrebné to mať najmä dôkladne premazané a ošetrené. Práve technické spreje majú v tomto smere nesmierny význam, predovšetkým v rámci starostlivosti o všetky kovové, gumené, plastové či ďalšie časti (nielen) v automobile. Trh s technickými sprejmi prekvitá a nikdy nebola taká pestrá ponuka, aká je dnes. Je dobré sa čo najlepšie v nich zorientovať, aby sme použili ten správny produkt ...


Univerzálne mazivo WD-40 v spreji


Ide o asi najznámejšie technické mazivo v spreji, vhodné nielen v automobilovom priemysle. Jeho hlavný účel spočíva v účinnom znižovaní vŕzgania a vzniku korózie na kovových častiach. Tento sprej pokrýva samotný povrch materiálu s ultra tenkou vrstvou, ktorá vôbec neprekáža. Okrem toho tento typ maziva uľahčuje povolenie hrdzavých, stuhnutých, zablokovaných či ľudovo povedané
"zapečených" pohyblivých častí strojov a zariadení. Technický sprej WD-40 okrem iného dokonale čistí a to tak, že preniká pod samotnú nečistotu či mastnotu a následne účinne rozpúšťa mazivá. V neposlednom rade vytláča vodu smerom von, nevedie elektrický prúd a preto účinne zabraňuje vzniku skratu v zariadení spôsobeného príliš vysokou vlhkosťou. Zakúpiť si dnes môžete malé balenie WD-40 (200ml) alebo väčšie balenie maziva WD-40 (400 ml).


Silikónový sprej


Pozná to každý motorista či domáci "kutil", že z času na čas je potrebné špeciálnou úpravou ochrániť viaceré časti auta alebo niektorých zariadení v dome, byte, či v záhrade. Na tento účel výborne poslúži silikónový sprej v rozprašovači. Ide o výborný prostriedok napríklad na zvýšenie ochrany a životnosti všetkých plastových a gumových častí či už v automobile, tak aj v priemysle či v domácom prostredí. Silikónový sprej zvláčňuje, oživuje a chráni najmä gumové časti (predovšetkým tesnenia na dverách, v okolí okien, kufra a pod kapotou, v motorovej časti tiež aj gumové hadice a ďalšie gumové časti). Všetky tesnenia silikónový sprej navyše chráni pred ich prilepením a namŕzaním (v lete a v zimnom období) o kovovú časť. Okrem toho silikónový sprej zlepšuje funkčnosť zámkov v dverách a rovnako aj odolnosť plastových častí. Vďaka silikónovému spreju sa zlepší aj odolnosť materiálu pred prachom, nečistotami a voči vode. Tiež znižuje nepríjemné vŕzganie kovových častí, zmenšuje ich trenie a zároveň ich chráni aj pred nežiaducou koróziou. Všetky uvádzané vlastnosti silikónového spreja sú zabezpečené práve vysokým podielom aktívneho silikónu. Konkrétnymi produktmi pre Vášho štvorkolesového tátoša je napríklad silikónový sprej (rozprašovač) K2 SIL (300 ml) alebo silikónový sprej (rozprašovač) K2 SIL (50 ml).


Technická vazelína v spreji


Rovnako účinným a praktickým technickým sprejom je technická vazelína. Technická vazelína ochraňuje všetky kovové časti a ich povrchy pred koróznymi vplyvmi. Veľmi účinne tiež chráni aj všetky plastové časti (vrátane kaučuku). V neposlednom rade technická vazelína chráni kovové časti akumulátora pred nevhodnou oxidáciou. Výborne odoláva vode, soli a tiež aj slabším kyselinám a zásaditým látkam. Skúsiť odporúčame napríklad technickú vazelínu K2 Vetrix (140 ml), ktorú si môžete zakúpiť jednoducho cez internet alebo osobne v našej kamennej predajni v Žiline.


Čistič DPF/FAP filtrov v spreji


Vlastníte auto s dieselovým motorom pod jeho kapotou? V takom prípade je dostupný pre všetkých majiteľov dieselových motorov ďalší technický sprej, respektíve profesionálny čistič na oživenie filtrov DPF/FAP. Ako už dobre viete, tento filter sa veľmi často upcháva nečistotami pochádzajúcimi zo spaľovania nafty. Výhodou spreja je, že pomáha ničiť a rozpúšťať nahromadený uhlík s popolom práve vo vnútornej časti výfuku respektíve spomínaného filtra (pritom nie je potrebné rozobratie a rozmontovanie filtra a výfukových častí). Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá. Po takejto očiste filtra DPF sa samotný motor dostáva do pôvodných parametrov, kedy mal vyššiu silu, menší podiel spaľovania, menšie množstvo problémov z dôvodu zlého stavu filtra. Pamätajte si: Tento technický sprej a čistič patrí do rúk profesionálnych servisných technikov alebo automechanikov. Môžete si ho zakúpiť priamo v našom elektronickom obchode pod názvom K2 DPF sprej (500 ml) na regeneráciu DPF/FAP filtrov.


"Biely tuk" v spreji


Možno ho poznáte, možno ešte nie. Je to ďalší technický sprej s výbornou priľnavosťou a vodeodolnosťou. Pomáha eliminovať koróziu kovových častí, trvalo chráni a udržiava materiál v kvalitnej podobe. Pomáha súčasne zabezpečiť dlhodobé a trvalé mazanie (má uplatnenie pri mazaní všetkých pohyblivých častí motora, najmä na mazanie hriadeľov, kĺbov, čapov, reťazí, pružín a podobne). Je účinný jednak pri vysokých ako aj nízkych teplotách. Veľkou výhodou tohto druhu technického spreja je, že je bielej farby a preto je možné ho využiť všade tam, kde nie je možné použiť klasické druhy technických sprejov, ktoré často špinia jednotlivé časti stroja a zariadenia. U našich motoristov má úspech najmä biely tuk v spreji Liqui Moly (250 ml). Ak hovoríme o technických sprejoch v automobilovom priemysle či inom odvetví, nemôžeme zabudnúť technické spreje na reťaze. Z nich odporúčame napríklad produkt Motul C4 Chain Lube FL (400 ml), ktorý slúži pre veľmi efektívny pokles trenia a nárast výkonu motora. Vynikajúco odpudzuje vodu, ochraňuje reťaz pred koróziou a znižuje trenie. Využíva sa predovšetkým u cestných motocyklov, no využiť ho je možné aj v osobnom automobile. Podobným produktom je aj Motul C3 Chain Lube Off Road (400 ml), ktorý je vynikajúcim mazivom na reťaze predovšetkým terénnych motocyklov a štvorkoliek. Skúsiť by ste mali aj ďalší mazací sprej na reťaze Valvoline White Syntetic Chain Lube (400 ml).


Veríme, že Vám náš prehľad hlavných technických sprejov do auta a mimo neho zvýšil obraz o tejto problematike.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN