„TEXTAR“ = kvalitné brzdy nemeckej kvality!

Nemecká značka TEXTAR sa objavuje v automobilovom priemysle už niečo cez 100 rokov, presne od roku 1913. Jedná sa o výrobcu bŕzd a brzdových systémov. Je to značka charakterizujúca najvyššiu kvalitu, bezpečnosť a komfort.

Svetový výrobca bŕzdbrzdových doštičiek ...

Ide o top svetového výrobcu, ktorý má najväčšiu účasť v prvovýrobe na svete. Okrem toho produkuje brzdové doštičky pre dodávateľov celých brzdových systémov (TRW, ATE). Jedinečnosť tejto značky spočíva v tom, že brzdy TEXTAR dokážu zabrzdiť vozidlo aj z vysokej rýchlosti (niekedy aj cez 300 km/h). To bolo rozhodujúcim faktorom pre väčšinu svetových výrobcov áut, ako napríklad Audi, Bentley, Bugatti, McLaren, Porsche, BMW, Škoda, Volkswagen, Volvo, Jaguar, Lexus, Honda, Maserati, Opel, ...

Značka TEXTAR sa zaraďuje medzi najväčších výrobcov brzdového obloženia pre prvovýrobu jednak osobných, ako aj úžitkových áut. Brzdy sa montujú do väčšiny novo vyrobených áut v celej Európe, predovšetkým do strednej a najvyššej kategórie vozidiel. Jedná sa o uznávanú značku čo sa týka bŕzd a brzdových systémov, nakoľko sa jedná o brzdy (brzdové doštičky) s protikladnými požiadavkami, ktoré berú do úvahy životnosť, výkon a samotný komfort.

 

Brzdové doštičky „TEXTAR“ ...

Ak brzdové doštičky, tak od TEXTARU. Brzdové obloženia TEXTAR sa vyrábajú z približne 150 rozličných zložiek (niektoré obsahujú okolo 20 rôznych surovín). Zodpovedný výber s braním ohľadu na samotný výkon motora, brzdový systém a na jazdnú záťaž.

Najvyššia kvalita a spoľahlivosť ...

V súčasnej dobe to funguje tak, že TEXTAR síce produkuje brzdové doštičky pre samotné značky, no dopravuje ich cez dodávateľov celých brzdových systémov. V našich končinách sú tieto značky najväčšími dodávateľmi brzdových systémov. Ide o dodávateľov BOSCH, TRW, ATE, BREMBO. V zásade platí, že je jedno kto vyprodukoval brzdové doštičky práve s výrobcom TEXTAR, môžete sa vždy spoľahnúť, že budete mať vo svojom vozidle iba najvyššiu kvalitu, akú súčasný trh ponúka.

                                                                                                                                                    

Hlavné výhody brzdových doštičiek „TEXTAR CERAMIC“...

X      Keramická hmota zmenšuje sklon bŕzd k vzniku pískania, ďalších nepríjemných zvukov pri brzdení vozidla.

X      Pri brzdení nedochádza k vytváraniu čierneho prachu, ktorý znečisťuje hliníkové kolesá. Využíva sa špeciálny keramický materiál, ktorým sa nahradil čierny uhlík.  

X      Vyššia odolnosť keramickej zložky v trecom materiáli voči samotnému opotrebeniu značí vyššiu životnosť brzdových doštičiek.

 

 

Brzdové kotúče „TEXTAR“ OE Line ...

Sú to brzdové kotúče dvojdielnej konštrukcie. Predstavujú najlepšieho zástupcu sériových kotúčov, ktorý je taký istý, ako sú kotúče top svetových značiek, napríklad Audi, BMW, Porsche, atď. .
Po konštrukčnej stránke ide o kotúče 2-dielnej konštrukcie, kotúče s vŕtaním, drážkovaním. Všetko je rovnaké ako pri sériových kotúčoch.

Práve kotúče s dvojdielnou konštrukciou sú vyrábané pre najvýkonnejšie autá z celého sveta. Pri ich výrobe sa využívajú najmodernejšie suroviny (zliatiny kovov) a taktiež aj technológie.
To zabezpečuje vyrovnaný pomer medzi hmotnosťou a pevnosťou.

Veniec kotúča je zo zliatiny a stred kotúča je zase z hliníkovej zliatiny, čo umožnilo znížiť neodpružené hmoty vozidla a súčasne sa dosiahla aj vyššia odolnosť proti deformovaniu častí brzdových kotúčov. Výsledkom je úspora celkovej hmotnosti vozidla, čím sa znižuje samotná spotreba a aj množstvo emisií. V neposlednom rade sa zlepšuje správanie vozidla a samotný ohlas pri jazde, ako aj odolnosť voči vysokým teplotám a poškodeniu. Bude jedno akú značku vozidla máte, kotúče TEXTAR budú najlepšou alternatívou vašich predošlých kotúčov.

Tip na záver ...

Zháňate aj vy nové brzdy, bubny, doštičky alebo kotúče? Presvedčte sa o kvalite značky „TEXTAR“ priamo v našej predajni PDM Autosúčiastky Žilina. Tešíme sa na vašu návštevu už dnes!

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN