Rolls Royce medzi brzdami - TEXTAR

Väčšinou sa snažíme v našich článkoch prinášať objektívne rady. Nezameriavame sa na propagovanie určitej značky. Chceme, aby ste si vždy vybrali autodiel presne do vášho auta. Nestranne. Presne podľa vašich preferencií. Ako sa hovorí: “Výnimka potvrdzuje pravidlo.” A my dnes potvrdíme pravidlo. Vyzdvihneme značku, ktorá podľa nášho názoru robí skvelú prácu a predáva zrejme najlepšie brzdy na svete. Keď sa opýtate hociktorého rozhľadeného vodiča na najdôležitejšiu súčiastku v aute, nebude to klimatizácia ani tempomat. Bez rozmýšľania odpovie: brzdy. Chceme, aby ste aj vy prišli bezpečne do svojho cieľa. Preto si povieme, čo môže TEXTAR urobiť pre vás.

 

 Vznik a história

 

Je to už 106 rokov, keď vznikla firma TEXTAR. Spočiatku pôsobila ako distribučná spoločnosť.

 

Netrvalo dlho a našla oblasť, kde sa môže dotknúť hviezd - brzdy. Prvé vozidlo s brzdami TEXTAR bolo v roku 1929 Alfa Romeo 6C SS Zagato. Už o dva roky neskôr sa objavili v Bugatti Type 51 GRAND PRIX.

 

Okrem tradičných cestných vozidiel firma dodávala brzdy do závodných automobilov. V 50. rokoch minulého storočia pomáhali k víťazstvám Juanovi Manuelovi Fangiovi na Mercedese. Ten do TEXTARu poslal ďakovný list.

 

 Brzdy a brzdové systémy

 

70% vozidiel s bubnovými brzdami a 50% s kotúčovými opúšťa výrobnú linku s brzdovým obložením TEXTAR.

 

Podobnými číslami sa nemôže pochváliť žiadna iná značka. Autorizované servisy a výrobcovia vozidiel vnímajú značku TEXTAR ako symbol najvyššej kvality, bezpečnosti a komfortu.

 

Ide o TOP svetového výrobcu bŕzd a brzdových doštičiek s najväčšou účasťou v prvovýrobe na svete. Okrem toho produkuje brzdové doštičky pre dodávateľov celých brzdových systémov (TRW, ATE).

 

Brzdy TEXTAR dokážu zabrzdiť vozidlo aj z vysokej rýchlosti, niekedy ide o skutočne brutálne hodnoty nad 300 km/h.

 

Zoznam referencií od klientov je dlhý ako vianočný nákupný zoznam Santa Clausa. Vyberáme tých najzaujímavejších. Istotne ich poznáte:

 

Audi

Bentley

BMW

Bugatti

Honda

Jaguar

Lexus

Maserati

McLaren

Opel

Porsche

Škoda

Volkswagen

Volvo

 

 

Značka TEXTAR patrí medzi najväčších výrobcov brzdového obloženia pre prvovýrobu. Patrí medzi prvú voľbu v segmentoch: osobné, úžitkové a závodné automobily.

 

Najviac bŕzd TEXTAR sa montuje do vozidiel strednej a luxusnej triedy.

 

Ide o brzdy (brzdové doštičky) s protikladnými požiadavkami. Berú do úvahy životnosť, výkon a vysoký komfort. To z nej robí uznávanú značku v oblasti brzdových systémov.

 

Zloženie

 

“Akbrzdové doštičky, jednoznačne od TEXTARU.” Tak by mohol znieť slogan spoločnosti.

 

Brzdové obloženia sa vyrábajú z približne 150 rozličných zložiek (niektoré obsahujú okolo 20 rôznych surovín).

 

Výrobe predchádza zodpovedný výber surovín s ohľadom na výkon motora, pohodlie a jazdnú záťaž.

 

 

Distribúcia

 

TEXTAR produkuje brzdové doštičky pre samotné značky. Dopravu k výrobcom automobilov zabezpečujú dodávatelia celých brzdových systémov.

 

V našich končinách ide o najväčších dodávateľov brzdových systémov:

 

ATE

BOSCH

BREMBO

TRW

 

Hlavné výhody

 

Na vyzdvihnutie hlavných výhod sme vybrali brzdové doštičky TEXTAR CERAMIC

 

#1        Keramická hmota zabezpečuje absolútne tiché brzdenie. Nestane sa vám, že budete pískať alebo vydávať iné nepríjemné zvuky pri brzdení. Také ticho ste ešte nepočuli.

 

#2        Pri brzdení sa nevytvára čierny prach, ktorý znečisťuje hliníkové kolesá. Odborníci z TEXTARU nahradili uhlík špeciálnym keramickým materiálom. 

 

#3        Dlhšiu životnosť brzdových doštičiek vytvára odolná keramická zložka v trecom materiáli. Niektoré príklady z praxe uvádzajú dlhšiu životnosť o 50% a viac oproti konkurencii.

                                                                                                                                                    

Brzdové kotúče TEXTAR OE Line

 

Predstavujú najlepšieho zástupcu sériových kotúčov. Sú tobrzdové kotúče dvojdielnej konštrukcie s vŕtaním a drážkovaním.

 

Sú bezkonkurenčné aj pri testoch. Na vozidle Q5 výrobca meral brzdnú dráhu pri studených brzdách a rovnako aj pri zahriatych. TEXTAR OE Line má oproti konkurencii až o 10% kratšiu brzdnú dráhu.

 

Iste poznáte situácie, keď aj 3 metre rozhodujú o živote a smrti. Napríklad pri strete s divokou zverou, chodcom alebo bezohľadným vodičom.

 

Práve kotúče s dvojdielnou konštrukciou sú vyrábané pre najvýkonnejšie autá z celého sveta.

 

Pri ich výrobe sa využívajú najmodernejšie suroviny (zliatiny kovov) a taktiež aj technológie. To zabezpečuje vyrovnaný pomer medzi hmotnosťou a pevnosťou.

 

Kvalita

 

Výrobcovia automobilov sa môžu spoľahnúť. Pokiaľ vyrobili vozidlo s brzdami TEXTAR, odovzdávajú zákazníkovi to najkvalitnejšie, čo súčasný trh ponúka.

 

Veniec kotúča je zo zliatiny. Stred kotúča je vyrobený z hliníkovej zliatiny. Veniec a stred umožňujú znížiť neodpružené hmoty vozidla. Tým výrobca dosahuje vyššiu odolnosť proti deformovaniu častí brzdových kotúčov.

 

Výsledok:

 

Úspora celkovej hmotnosti vozidla. Znížená spotreba paliva a nižšie vyprodukované emisie vozidla.

 

V neposlednom rade sa zlepšuje správanie vozidla. Zákazníci hlásia lepšie jazdné vlastnosti a  odolnosť voči vysokým teplotám či poškodeniu.

 

 

 

 

 

Záver

 

Je jedno akú značku vozidla máte. S kotúčmi TEXTAR bude výnimočné a bezpečné.

 

Každý zodpovedný vodič investuje peniaze do svojej ochrany. Nadarmo vám je nablýskané auto, keď bude pri prvej zákrute v plote, lebo nedobrzdí.

 

Tiež myslite na ľudí, ktorých so sebou vozíte. Vaša rodina bude s brzdami TEXTAR v bezpečí. Viac ako doteraz.

 

A my vám v tom radi pomôžeme.

 

 

U nás nájdete nové brzdy, bubny, doštičky aj kotúče.

 

Presvedčte sa o kvalite značky TEXTAR priamo v našej predajni. Adresu nájdeteTU.

 

Jednoduchšie to máte na priamo cez náš eshop.

 

Tešíme sa na vašu návštevu už dnes.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN