Užitočné rady pre lepšiu starostlivosť o stierače na vašom aute (nielen) pred začiatkom jesene ...

Ktorý z vás motoristov ešte nezažil problémy so stieračmi? Bez ohľadu na ročné obdobie, stierače vedia spôsobiť aj nepríjemné problémy a starosti. Najčastejšie sa jedná o problémy typy, že stierače nestierajú tak, ako majú, nezabezpečujú dokonalý výhľad. A práve dokonalý výhľad cez čelné sklo je pre spoľahlivú a bezpečnú jazdu bezpodmienečný.


Tak malé prvky výbavy a tak dôležité. Ak všetko funguje ako má pri stieračoch, málokto z nás si spomenie na ne a ich význam. Až keď prestanú dobre stierať alebo z nich odpadne niektorá časť, vtedy začíname byť viac ostražitejší a pozornejší aj k tomuto prvku výbavy nášho auta. Ale už to nemusí stačiť a môže byť už neskoro.


Gumičky sú najviac vystavené opotrebeniu a zničeniu ...


Myslíte včas na výmenu gumičiek stieračov? Ako často ich vymieňate? Klimatické zmeny a výkyvy počasia či teplôt dokážu najviac poškodiť práve spomínané gumičky na stieračoch, stieracích lištách nášho auta. Ak k tomu ešte pridáme naše neohľaduplné zaobchádzanie, najmä v zimnom období, poškodenie gumičiek alebo aj celej stieracej lišty, je iba otázkou času. Výnimkou nie je ani poškodenie gumičiek vplyvom vysokej teploty v letnom období. Okrem vplyvov počasia na stierače zle vplývajú aj rozličné nečistoty z prostredia, hmyz, lístie, blato, kamienky a podobne. Či už je to na jar, v lete, na jeseň alebo v zimnom období, dokonale fungujúce stierače sú nevyhnutnosťou každého auta a motoristu. To, že s vašimi stieračmi nie je niečo v poriadku, rýchlo zistíte, ak ich spustíte napríklad pri daždi alebo snehu a hneď pri ich prvom zotretí plochy skla. Ak po zotretí zostáva okno čisté a bez šmúh, stierače pracujú potichu a bez netypických vŕzgajúcich zvukov, máte dobré stierače, ktoré vám slúžia na vytvorenie dobrého výhľadu pri jazde autom. Ak však je opak pravdou, máte pri činnosti stieračov zlú viditeľnosť, stierače pracujú hlasno, búchajú alebo sú sprevádzané inými zvukmi, je nutné vymeniť gumičky alebo celú stieraciu lišty stieračov na vašom aute. Ak potrebujete nové stierače, stieraciu lištu na váš automobil, vyberajte si z našich univerzálnych dielov alebo podľa konkrétnej značky auta priamo a ihneď v našom eshope www.pdmauto.sk.


Čo treba vedieť v prípade stieračov a starostlivosti o ne?


Bez toho, aby ste vedeli, ako sa máte o stierače vášho auta starať, nebudete vedieť, ako ich udržať vždy a čo najdlhšie v dobrej kondícii. Snažte sa ako prvé mať vždy čisté čelné či zadné sklo auta, aby mohli stierače pri ich spustení vždy pracovať na čistom a odmastenom povrchu. Pri čistení skla nezabúdajte vždy handrou očistiť aj gumené časti stieračov, nielen iba samotné sklo. Čiže žiadny ľad, špina, či iné nečistoty, by nemali zostávať nikdy na skle vášho auta, pretože nebude zaručený dokonalý výhľad pri jazde autom. V tomto smere sa osvedčili aj produkty takzvané tekuté stierače s nano technológiou, ktoré dokonale odvádzajú vodu a iné nečistoty z povrchu skla na aute. A rovnako zaručujú dlhšie čisté sklá na vašom tátošovi. V zimnom či letnom období tiež využívajte ochrannú plachtu na sklo a tým predídete problémom s narušenými gumičkami stieračov pri ich odtiahnutí od zamrznutého či rozpáleného skla. Ak stierače odťahujete od skla, vždy to robte s citom a tiež aj pri ich opätovnom návrate do pôvodnej polohy. Kupujte vždy len overené kvalitné stierače, ktoré aj niečo vydržia, ako len lacné napodobeniny z dnešných obchodných domov. Ak hľadáte záruku dobrej kvality a dobrých, či kvalitných autodielov, nájdete ich práve v našom overenom obchode pdmauto.sk.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN