Takto budete jazdiť bezpečnejšie (nielen) v jesennom období!

Každé ročné obdobie dokáže potrápiť motoristu niečím iným. Nie jeden z nás by o tom vedel povedať svoje. Nie iba vhodná výbava vozidla v chladnejšom jesennom období pomôže. Rozhodne je potrebné prispôsobiť aj štýl jazdy. Vždy pri sadnutí za volant myslite na to, že musíte jazdiť svojím autom tak, aby ste šťastne dorazili do svojho cieľa.

Myslite vopred na "chladné" dni a večery, ktoré vedia poriadne potrápiť ...


Myslíte si, že prvé zimné mrazy sú ešte ďaleko a mráz počas jesene nemôže byť nebezpečný? Práve naopak. Posledné roky sa každý motorista môže pravidelne presviedčať o tom, že prvé "mrazíky" sa objavujú už koncom októbra, v novembri, kedy je oficiálne podľa kalendára iba jeseň. Preto treba prispôsobiť štýl jazdy svojím autom skoro ráno, či neskoršie večer práve tejto skutočnosti, pretože väčšina z nás má na aute ešte letné pneumatiky, ktoré na ľade nedržia tak ako zimné pneumatiky. O význame zimných pneumatík sa dočítate aj v našom magazíne, stačí si iba prelistovať zoznam tém. Nehovoriac ešte aj o nemrznúcej zmesi v chladiacom systéme, či v ostrekovačoch. Prvé mrazy môžu skutočne prísť skôr ako by ste čakali a preto by bolo vhodné pripraviť auto skôr, ako bude neskoro, aby ste nezostali nemilo prekvapení, napríklad ak nenaštartujete, či vám nepôjde voda z ostrekovačov. Sortiment zimnej výbavy hľadajte aj na stránke nášho eshopu priamo na tejto stránke.


Okrem toho dávajte veľký pozor na ďalšie zradné veci na vozovke, ktoré počas chladnejších jesenných dní môžu spôsobiť nemalé problémy nie jednému vodičovi. Silný dážď, veľa blata, či opadaného lístia na cestách, časté sťahovanie zveri cez cesty pri lesoch a podobne, toto sú iba niektoré nebezpečné skutočnosti, ktoré na vás môžu čakať nielen počas jesene.
Dodržiavajte dostatočnú vzdialenosť od druhého vozidla ...


Okrem prvých mrazov je jeseň typická tým, že sa objavujú prvé hmlisté rána a večery. Obzvlášť pri jazde v hmle treba jazdiť zvlášť opatrne. V rámci toho musíte vždy dodržiavať dostatočnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Zabudnite na oslepovanie vodiča pred vami tým, že sa zavesíte tesne za jeho kufor. Jazdite vo vzdialenosti aspoň jeden meter od vozidla pred vami (nič sa nestane, ak budete mať odstup ešte väčší). Aj vám by bolo príjemnejšie, ak by ste boli na mieste vodiča pred vami, ak je vozidlo čo najďalej od vás a zbytočne vás neoslepuje v spätných zrkadlách či v stredovom zrkadle v kabíne auta.


Očistite si okná auta od nečistôt ...


Nie je nič lepšie, ako si zabezpečiť dokonalý výhľad prostredníctvom čistých okien vo svojom vozidle. Aspoň raz za týždeň vsaďte na dokonalú očistu všetkých okien na vašom vozidle. Využiť pritom môžete aj účinnú autokozmetiku na očistenie skiel vozidla. Využiť môžete napríklad aj K2 Vizio Plus tekuté stierače na dokonalé odvádzanie vody z okien pri jazde vo vyššej rýchlosti (nad 55 km/h). Na základe tohto prípravku sa voda zlučuje do väčších kvapiek na základe vplyvu obtekajúceho vzduchu na okne auta, čím je zaručená dokonalejšia viditeľnosť. Rovnako K2 Vizio Plus tekutý stierač chráni okná auta a reflektory pred usádzaním nečistôt z vozovky a pred usádzaním prachu. Dokonca počas zimy eliminuje tvorbu námrazy (ľadu) na oknách. Ak máte záujem o tento produkt, prečítajte si viac o ňom alebo si ho priamo zakúpte TU. Okrem toho tu nájdete aj iné prípravky a produkty na dokonalú očistu nielen okien vášho štvorkolesového tátoša.


Svieťte správnymi svetlometmi ...


Jeseň je typická tým, že musíte často myslieť na správne osvetlenie svojho auta. Moderné denné LED svietenie je síce vynikajúca vec, ktorá vám môže šetriť energiu a vaše zdroje svetla, no v prípade skorej či dlhšej tmy zavčasu ráno alebo večer, to nemusí byť najšťastnejšie riešenie (najmä v súvislosti s tým, že vaše auto nie je osvetlené v zadnej časti). Preto ak nemáte nastavenú automatickú funkciu zmeny osvetlenia na aute, vždy včas prepnite na vhodné osvetlenie a svietenie vaším vozidlom. Predídete tak nepríjemným situáciám s vaším autom, či už pre vás, ako aj pre ďalších vodičov. Myslite rozumne aj pri používaní hmlových svetiel, najmä na ich správne použitie, pretože nesprávnym použitím narobíte viac škody ako osohu, najmä pre ostatných vodičov (platí to aj pre predné, ako aj zadné hmlové svetlá).


Dbajte na pravidelnú výmenu kabínového filtra a stieračov ...


Práve chladnejšie večery a rána vám môžu dať najavo, že máte zanesený kabínový filter v aute, nakoľko sa vám budú často rosiť sklá pri vyššej vlhkosti v kabíne auta. Nový kabínový filter nájdete aj v aktuálnej ponuke v našom eshope, napríklad tento Toyota kabínový filter alebo filter podľa vašej značky auta a motorizácie. O potrebe kvalitných a funkčných stieračov netreba zvlášť hovoriť, no iba pripomíname, aby ste vždy pred zimou alebo po jej skončení prekontrolovali ich aktuálny stav, predovšetkým stav gumičiek, či stieracej lišty stieračov.


A je to skutočne všetko? Určite existuje celý rad ďalších tipov pre dokonalú jazdu v jesennom období. Držte sa aj týchto rád a určite dorazíte do cieľa bezpečnejšie a bez zbytočných problémov a nepríjemných situácií či stresov.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN