Ako riešiť problém s brzdami v aute? Možno bude stačiť ich včasná kontrola ...

Kvalitné brzdy vo vozidle predstavujú základ bezpečnej jazdy. Ak je v ich systéme čo i len jedna súčiastka opotrebovaná, môže byť ohrozená nielen celá posádka vozidla, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky. V dnešnom článku sa zastavíme viac pri probléme s brzdami. Problém s brzdami majú najčastejšie staršie vozidlá, ktoré už majú čosi najazdené.


Čo tvoria brzdy?  


Ešte predtým, ako prejdeme k možnému problému, povedzme si v skratke, ktoré diely tvoria samotný brzdný systém v každom vozidle. Začnime s brzdovými kotúčmi. Čo sa týka ich konštrukcie, existujú kotúče masívne, ktoré sa využívajú buď v prednej časti, ako aj v zadnej časti vozidla (novšie a modernejšie vozidlá). Súčasné moderné autá majú v prednej časti umiestnené kotúče s vnútorným ochladzovaním. Inými variantmi sú takzvané dierované alebo drážkované kotúče. Okrem kotúčov sú brzdy tvorené nemenej dôležitými brzdovými doštičkami. Ako to už býva zvykom, systém bez kvapaliny nebude fungovať, v tomto prípade hovoríme o brzdovej kvapaline, ktorá dotvára a robí funkčným celý brzdový systém vo vozidle. Na záver ešte jedna dôležitá súčasť brzdového systému, ktorou sú brzdové hadice.


Aký problém s brzdami môže nastať?


Ak ste skúsený motorista, isto máte skúsenosti s viacerými problémami s brzdami. Časté sú problémy s pískaním bŕzd pri brzdení, napríklad pri pribrzďovaní dolu kopcom alebo do zákruty. Dôvodom môžu byť poškodené niektoré segmenty bŕzd na vašom aute (najčastejšie platničky). Menej nebezpečným ako prvý prípad je len akási nečistota, ktorá sa dostala medzi kotúč a brzdy. Alebo ak ste auto nechali cez deň aj noc odstavené, kotúč môže postihnúť korózia, ktorá spôsobuje nepríjemný zvuk pri brzdení. Preto bude vždy najlepšie zistiť, čo je pravým dôvodom problému.


Okrem toho vážnejším a častým problémom pri starších autách je problém s poddajnými brzdami respektíve brzdovým pedálom. Po niekoľkých rokoch je bežným javom, že brzdový pedál sa poddá a je mäkkším, čo má za následok zhoršené vlastnosti prenosu sily od pedálu až k brzdám. Hrozí, že pokiaľ tento účinok príde, môže byť už neskoro a riziko nehody, či zrážky je vysoké. Hlavnou príčinou tohto problému sú pravdepodobne poškodené brzdové hadice v brzdovom systéme vášho auta (najčastejšie bývajú popraskané v dôsledku klimatických zmien počasia, korózie, či vplyvom agresívnych látok a podobne). Tým bezpečnosť pri jazde autom je ohrozenejšia.


Ako najlepšie a najrýchlejšie riešiť problém s brzdami?


Každý problém s brzdami vo svojom aute je možné najlepšie a najrýchlejšie vyriešiť výmenou nového dielu, či dielov v systéme. Zadovážte si včas nové diely brzdového systému aj pre vaše auto. Napríklad aj v našom eshope nájdete všetky univerzálne diely čo sa týkajú brzdového systému. Nájdete tu samozrejme hadice, trubky, adaptéry, držiaky, brzdové potrubia, ventily, snímače a tiež aj regulátory dynamiky jazdy.
Všetky diely nášho brzdového systému spĺňajú najprísnejšie kritériá, najmä však dokonale znášajú vyššie či nižšie teploty, sú elastické, dokonale prenášajú kvapaliny a tiež odolávajú tlaku.
Nikdy nešetrite ani na komponentoch brzdového systému vášho auta. Uprednostňujte overené značky a komponenty. Nechajte si vždy uskutočniť výmenu komponentov bŕzd včas a už pri prvotnom podozrení vzniku problému. Ak si neviete pomôcť sami, obráťte sa na certifikovaný servis. Pravidelne tiež kontrolujte všetky súčasti bŕzd vášho auta. Môžete tak predísť včas väčším problémom a poškodeniam. Súčasťou kontroly nech sa stane u vás aj kontrola stavu a kvality brzdovej kvapaliny. Ak potrebujete poradiť, obrátiť sa môžete aj na nás a radi vám poradíme so vzniknutými problémami.

Máte otázku?

Ak máte akúkoľvek otázku ohľadne nášho sortimentu, prípadne ste nenašli súčiastku, ktorú ste hľadali, zavolajte nám: +421 908 877 877

Bezplatná doprava

Pre všetky objednávky v cene nad 70€ v rámci Slovenska zasielame zdarma. Pri nákupe nad 50€ od nás dostanete darček zadarmo.

Nič nenájdené.

Pokúste sa výrobok popísať presnejšie, môžete použiť:
Názov (napr. "Olejový filter")
Výrobca (napr. "BOSCH")
Príslušné vozidlo (napr."Škoda Octavia")
TecDoc kód
EAN